0
späť
 

diskuze k tématu: Stav tachometrů u ojetin (ČR vs. zahraničí)

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 10:26, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Ale moje zkušenost je jiná.

Z 8-mi pokusů o koupi v bazaru skončilo 8 zjištěním, že se ze strany bazarů jedná o pokus o podvod.
Ze dvou pokusů o koupi ojetiny v autosalónu příslušné značky žádný pokus o podvod.
to se nedá takhle paušalizovat. Já už mám několikáté auto z jednoho bazaru z okolí Děčína, mojí známí také, a nemám s tím absolutně žádný problém, naopak jsem maximálně spokojený. Když chci auto vyměnit, vezmou mi ho protiúčtem a dají mi jiné.
Na druhou stranu věřím tomu, že je i hodně těch méně seriozních, ale to je prostě věc se kterou nikdy nikdo nic neudělá. Možná jen konkurenční boj ty méně seriozní vymýtí, to je jediná možnost. V dnešní době, kdy se dá vše ověřit prostřednictvím servisní historie vozu, už nebude tak jednoduché ty nekalosti provádět bez následků. Prostě si lidé budou chtít ověřit, zda údaje které uvádí prodávající souhlasí, a pokud souhlasit nebudou, tak prostě auto nekoupím, na tom není nic těžkého. Potom nezbude bazarníkům nic jiného, než svou živnost ukončit, nebo se začít chovat poctivěji. To je jednoduchá rovnice
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 11:34, RE: Opel Vectra
anonym napísal:
V bazaru v ČR může koupit auto pouze absolutní debil, nebo nenapravitelnej optimista.
tak tak, smutné na tom je to, že ty naše bazary tak profitujou a s tak očividnými podvody a všichni jsou klidní, ale až se naštvu tak nějakému přes plot hodím molotova

Článek pana redaktora mě mrzí Tipcars byl vždycky jedno z mála solidních čtení a teď toto. Původní myšlenka byla sice dobrá, to věřím, ale vyšel z toho pokroucený zgrab.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 11:39, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
to se nedá takhle paušalizovat. Já už mám několikáté auto z jednoho bazaru z okolí Děčína, mojí známí také, a nemám s tím absolutně žádný problém, naopak jsem maximálně spokojený. Když chci auto vyměnit, vezmou mi ho protiúčtem a dají mi jiné.
Na druhou stranu věřím tomu, že je i hodně těch méně seriozních, ale to je prostě věc se kterou nikdy nikdo nic neudělá. Možná jen konkurenční boj ty méně seriozní vymýtí, to je jediná možnost. V dnešní době, kdy se dá vše ověřit prostřednictvím servisní h...
Ne nedá se paušalizovat. Však také nepaušalizuji a píšu jen o vlastní zkušenosti.
Pokud bych chtěl paušalizovat z takto malého vzorku, tak napíšu: u bazarníka je jen velmi malá pravděpodobnost, že se vás nepokusí podvést. U autosalónu je při koupi ojetého vozu auta dobrá šance, že se vás nepokusí podvést. Jakkoli se v obou případech může stát i opačný případ. Ale nelze paušalizovat - proto píši o poměru 8:8 a 2:2.

Mimochodem, není-li to tajemství, který že to bazar u Děčína je?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 12:04, RE: Čísla
anonym napísal:
Jéžíšmarjá ty jseš opravdu hloupoučkej - i na druhý pokus se mi ti nepodařilo vysvětlit, že nežehrám ná výši marží ani bazarů, ani nikoho jiného, ať si mají všichni marže jaké chtějí ... toto reguluje tržní ekonomika a to je v pořádku.

Chci dosáhnout toho, ať lidi jejich služeb vůbec nevyužívají - ať ty zmrdy nechají finančně vykrvácet tím, že nebudou kupovat jejich auta, ani jim je prodávat (nechat své auto vykoupit bazarem)

Jde o to, že bazarníka můžeme nechat chcípnout tím, že nebude využív...
člověče, doufám že se jednou nestane to neštěstí, a ty se dostaneš do parlamentu, nedejbože do vlády. Věřím, že bys vydal nařízení a zákazy a regulace a předpisy, co se má a co nemá. Postě tvrdá totalita.
Ale jinak souhlasím s tím, že bazarníci vykupují za nepřiměřeně nízkou cenu, a obratem to postaví do bazaru za směšně vysokou cenu. Vůbec nechápu, co je to za lidi, kteří tam prodávají a nakupují. Sám jsem jim nikdy auto neprodal, prodávám vždy formou komisního prodeje
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 14:39, SEZNAM AUTOSMELINARU V CR
anonym napísal:
Ne nedá se paušalizovat. Však také nepaušalizuji a píšu jen o vlastní zkušenosti.
Pokud bych chtěl paušalizovat z takto malého vzorku, tak napíšu: u bazarníka je jen velmi malá pravděpodobnost, že se vás nepokusí podvést. U autosalónu je při koupi ojetého vozu auta dobrá šance, že se vás nepokusí podvést. Jakkoli se v obou případech může stát i opačný případ. Ale nelze paušalizovat - proto píši o poměru 8:8 a 2:2.

Mimochodem, není-li to tajemství, který že to bazar u Děčína je?
Ono by nebyl spatny napad udelat seznam autosmelinaru na netu aby kazdy obacan mel takovej mensi prehled o nasich poctivich autosmelinarich. Monza by se uroven nasich smelinaru rapidne zmenila. Na zacatek AAA v CR ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 14:59, RE: zavádějící
anonym napísal:
Co to meles. Ja mam 40tisic na aute. Obvykle kupuju z nemecka za 3000-3500 eur, prirazim 40 papouchu a prodam. Tak 3, nekdy 4 auta do mesice, kdyz se povede.
Na uziveni me to staci. A to sem tady v okrese malej pan.
Jasne,ale to ses ty co vozej auta co maji pres 250000km,a cvrknou do budiku na 80000km!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 15:09, RE: zavádějící
anonym napísal:
Jasne,ale to ses ty co vozej auta co maji pres 250000km,a cvrknou do budiku na 80000km!!!!!
No a co. Beznej ceskej Pepik s tim stejne jezdi akurat do Lidlu a zpatky, tak kde je problem?
Novy auto by mej zbytecne doma stlo.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 15:32, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Ale moje zkušenost je jiná.

Z 8-mi pokusů o koupi v bazaru skončilo 8 zjištěním, že se ze strany bazarů jedná o pokus o podvod.
Ze dvou pokusů o koupi ojetiny v autosalónu příslušné značky žádný pokus o podvod.
Už jste někdy slyšeli o tom,jak se při koupi nechá serviska u prodejce,ten vám pak levněji servisuje vůz a pak jej od vas dobře vykoupí a ještě lépe prodá nějakému oslovi,co jen kouká do servisky?Tak to je běžná praxe i v německu.Vždy je důležitý stav vozu a ne cár papíru.Sposta lidí žničí auto za rok....nad tím je třeba se zamyslet.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 15:35, RE: Čísla
anonym napísal:
Jéžíšmarjá ty jseš opravdu hloupoučkej - i na druhý pokus se mi ti nepodařilo vysvětlit, že nežehrám ná výši marží ani bazarů, ani nikoho jiného, ať si mají všichni marže jaké chtějí ... toto reguluje tržní ekonomika a to je v pořádku.

Chci dosáhnout toho, ať lidi jejich služeb vůbec nevyužívají - ať ty zmrdy nechají finančně vykrvácet tím, že nebudou kupovat jejich auta, ani jim je prodávat (nechat své auto vykoupit bazarem)

Jde o to, že bazarníka můžeme nechat chcípnout tím, že nebude využív...
ale vrtačku za 200kč jsi koupil,že?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 16:14, RE: realita v d
anonym napísal:
Je mi jasné, že jste tentýž dement, co píše své výlevy o kousek výše...pokud máte opravdu takové názory na lidi a nejste jen ubohý provokatér, tak, vzhledem k neopravitelnému stavu sajrajtu ve vaší hlavě to ukončete...náboj stojí 3 Kč, pokud je nemáte, rád poskytnu...už se dále netrapte...
Došly ti argumenty, tak už jen kopeš kolem sebe...

Ale jinak ty 3 koruny rád příjmu, jen si nemyslím, že by to na náboj stačilo. A co pistole?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 17:51, RE: zavádějící
anonym napísal:
No a co. Beznej ceskej Pepik s tim stejne jezdi akurat do Lidlu a zpatky, tak kde je problem?
Novy auto by mej zbytecne doma stlo.
To, že se jedná o krádež, chceš-li podvod, to PRO TEBE není problém?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 17:58, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Už jste někdy slyšeli o tom,jak se při koupi nechá serviska u prodejce,ten vám pak levněji servisuje vůz a pak jej od vas dobře vykoupí a ještě lépe prodá nějakému oslovi,co jen kouká do servisky?Tak to je běžná praxe i v německu.Vždy je důležitý stav vozu a ne cár papíru.Sposta lidí žničí auto za rok....nad tím je třeba se zamyslet.
Ano slyšel.
A hovořím o tom, jak je ve skutečnosti vysoké riziko takového jednání. A toto riziko srovnávám s rizikem nákupu v běžném bazaru.

Ostatně ono je to logické. Bazarník rozhodí kopyta, zatváří se utrápeně, a trvrdí že on to tak koupil, že on je také obětí. Česky: jeho riziko je zanedbatelné.
Co riskuje autorizovaný bazar: trestní stíhání (neboť by podváděl autosalon A NENÍ NA KOHO TO HODIT, NEBO VINU ROZMĚLNIT DO ZTRACENA), zrušení smlouvy se značkou, náhradu škody a hlavně - přijde o zavedený kšeft, co ho živí. Takže ne že by se to nemohlo dít, ale ta pravděpodobnost je výrazně menší.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 18:04, RE: SEZNAM AUTOSMELINARU V CR
anonym napísal:
Ono by nebyl spatny napad udelat seznam autosmelinaru na netu aby kazdy obacan mel takovej mensi prehled o nasich poctivich autosmelinarich. Monza by se uroven nasich smelinaru rapidne zmenila. Na zacatek AAA v CR ...
Ale houby, to by nešlo. Protože to by měli ti největší gauneři hned plná ústa svojich lidských práv.

Seznam ano, ale těch poctivých. S tím, že by se tam mohl dobrovolně a sám přihlásit ten, kdo o sobě tvrdí, že je poctivý. A následně by potom podvedení zákazníci, pokud by nebyl poctivý, mohli na jeho konto přispívat svojí negativní zkušeností. Pochopitelně zdokumentovanou, ne nějaké výkřiky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 18:13, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Už jste někdy slyšeli o tom,jak se při koupi nechá serviska u prodejce,ten vám pak levněji servisuje vůz a pak jej od vas dobře vykoupí a ještě lépe prodá nějakému oslovi,co jen kouká do servisky?Tak to je běžná praxe i v německu.Vždy je důležitý stav vozu a ne cár papíru.Sposta lidí žničí auto za rok....nad tím je třeba se zamyslet.
Ještě mě tak napadá, jestli bych si nechal servisovat auto v takovém servise? Když by servis spolu se mnou dělal podvod na třetího, tak jakým materiálem mi takový servis bude servisovat moje auto? Nevymění mi v něm moji novou součástku za opotřebenou? Nebudu to já, kdo v tom kolotoči podvodů bude nakonec tahat za nejkratší konec? Byl bych v pozici, kdy všechny předpoklady tomu nasvědčují.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 19:03, RE: zavádějící
anonym napísal:
To, že se jedná o krádež, chceš-li podvod, to PRO TEBE není problém?
Chlapce...precti si smlouvy. Vzdy je tam napsano "Stav km dle tachometru" Takze kdyz to stocim na 80 tak je tam 80, kdyz to stocim na 120 tak je tam 120. Kde je problem? Smluvne ciste jak lilie.
Rikam, beztak s tim cesi jezdi jen do lidlu. Novy auto potrebuju jen ja, abych s tim mohl tahat dalsi na prodej. Maximalne jeste obchodaci, ale tem to koupi firmy. Takze tak.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 20:28, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Ano slyšel.
A hovořím o tom, jak je ve skutečnosti vysoké riziko takového jednání. A toto riziko srovnávám s rizikem nákupu v běžném bazaru.

Ostatně ono je to logické. Bazarník rozhodí kopyta, zatváří se utrápeně, a trvrdí že on to tak koupil, že on je také obětí. Česky: jeho riziko je zanedbatelné.
Co riskuje autorizovaný bazar: trestní stíhání (neboť by podváděl autosalon A NENÍ NA KOHO TO HODIT, NEBO VINU ROZMĚLNIT DO ZTRACENA), zrušení smlouvy se značkou, náhradu škody a hlavně - přijde o...
dobře se podívejte do smlouvy i autorizovaného bazaru-je tam stav tachometru,ne kolik ma najeto,a když nahodou je to jinak,tak se to ošetří jinou větou v dalším odstavci.Ja a pár mých známých mámé tuto zkušenost u několika autorizovaných prodejcu a začalo to u užitkových verzí,potom to přešlo(přiznávám,že po vzájemné dohodě) i na osobní auta (s tím,že "prý" to tak dělají všichni).A řek bych,že máme spíše nadstandartní služby,zdarma nahradní vuz,vždy umyté a naleštěné ,v případě drobné kolize i perfektně opravené-jsou to vlastně jejich prachy...To to se děje u pěti ruzných prodejcu,co já vim a nejsou to žádní troškaři.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 20:33, RE: Opravdu test k věci :-(
anonym napísal:
Ještě mě tak napadá, jestli bych si nechal servisovat auto v takovém servise? Když by servis spolu se mnou dělal podvod na třetího, tak jakým materiálem mi takový servis bude servisovat moje auto? Nevymění mi v něm moji novou součástku za opotřebenou? Nebudu to já, kdo v tom kolotoči podvodů bude nakonec tahat za nejkratší konec? Byl bych v pozici, kdy všechny předpoklady tomu nasvědčují.
právě naopak,viz článek výše.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 21:25, důležitý je stav vozu,né serviska
Jestli můžu zde poradit případným zájemcům o koupi ojetého vozu,vždy chtějte vidět auto na zvedáku ,to řekne hodně o tom kdo a jak s autem jezdil,zkontrolovat spoje karosérie vždy vlevo a pravo,měli by být stejne,dále pak prahy,jsou-li na nich otisky čelistí,auto bylo na stolici(pakliže se vam auto hodně zamlouvá a nevadí,že bylo bouráno,trvejte na smlouvě,která vám právně zaručí případnou úhradu nedodělkuku této opravy,kdyby se nějaké vyskytly),zkontolujte kryty motoru,plasty,zdali je ,či není poškozená podlaha(svědčí o možném poškození povozku),nosníky,zdali mají stejný tvar,stejné opotřebení provozní oxidací,šrouby(poznáte,s čím předchozí majitel dělal naposled,pak je třeba se zamyslet proč toto činil),zkontrolova stav pneu a disku(jak se sjíždějí,zdali jsou disky mos oškubané od obrubníku a pod.),pak vůle kol, brzdy ,apod..Z vnější časti karosrie je dobre sundat těsnění kole rámu dveří a kapot,pokud uvidíte v nějakém místě jiné svary než v okolí,bylo čtvceno,nebo půleno,...samozřejmně je velká sposta dalších věcí,ale to už tu někde psali jako,volant,pedály,řadička,koberce,osvětlení(stářím žloutne),sedadla jak sou vysezené a rozdíl mezi pravým a levým-taky vule těchto sedadel...pokud se jedná o novější vuz,koukněte na palubní počítač,na pruměrnou rychlost na "dvojce",na km a taky na pruměrnou spotřebu.Tyto udaje se daji použít pro žjištění přibližné hodnoty náběhu km daného vozu(nejde u všech,ale pokud je ve stáří do 7let,tak má většina vozu v paměti uloženo jak náběh km(který se tak nadšeně mění),tak i dobu provozu motoru(přesněji doba zapnuté spínací skinky),který pak použijete pro výpočet přibližného najetí vozu.Příklad 9tisic hodin x průměrná rychlost na "dvojce" např.45 bude +- 405000km,pakliže bude na tacho ale 150000,víte že už s tím někdo čachroval,pak j na vás,zvážit rizika,například dobré ceny vůči roku,nebo jiných priorit,které uznáváte.Musím ještě dodat,že se jedná o výpočet orientační a stav hodin provozu nezískáte na kdejaké diagnostice,na těch vybavených ale ano.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 22:39, motor
Už jim věřím:čtyři vznětové připadají na jeden diessel
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 09.12.2007 22:43, RE: Srovnání a srovnání
anonym napísal:
co to meleš, tady se bavíme o Octavii z roku 2003-2004, ty oktávky nové tehdy stály 550 tisíc a pokud si do nich někdo něco chtěl opravdu koupit, tak snad i víc, vztahuj to trošku ke článku, opravdu lidí, kteří najedou za 3 roky cca 180 000 km není mnoho, spíš vůbec, jsou to většinou lidi, co na to mají, buď si z Prahy nebo Brna, a nebo máš opravdu hodně peněz, průměrný plat mimpražský je cca 20 tisíc hrubého a na oktávku r.v. 2004 tu 70 procent lidí tehdy šetřilo s takovým příjmem (rodina, hypo...
Nechapu, kdyz nekdo dava do souvislosti prijmy a hodnotu soukromeho auta. Kazdy ma jine priority. Jezdim ojetou karou, koupenou loni za 100 tisic, ale dal jsem loni 190 tisic za dovolenou v Jizni Americe, tedko jsem byl na Kapverdach v petihvezdickovem hotelu, ob den chodim do lepsich podniku na jidlo, kdyz si chci koupit nejakou lahudku, tak nemusim se divat na cenik atd. Uzivam si zivota. Nekdo by mozna radeji platil leasing za Superba a jezdil do Chorvatska, nic proti gustu:)
reagovať
  1 ... 5 6 7 8




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.