0
späť
 

diskuze k tématu: Stav tachometrů u ojetin (ČR vs. zahraničí)

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 16:32, Lzi , lzi a polopravdy
Zeptejte se kamose automechanika jaky je skutecny stav tady a v DE, jaky je moznost reklamace tady a v DE a jestli by si koupil auto a AAčkách )))
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 16:37, Jedu do D
anonym napísal:
Ano souhlasí. Koupil jsem Audi se 100% najeto 150tkm a po bližším pátrání jsme našli štítek na výměnu při 280tkm. Turci jsou ZMRDI !!!!!!!!
Dobry vecer, jel byh rad v prosinci kdyz je ten SENGEN do Nemecka pro vozidlo, nikdy jsem tam jeste nejel. Muzete mi poradit na co si mam dat velky pozor? Rad bych si tam vybral Golf III nebo Hondu Civic, diky predem za radu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:06, RE: Pro autora
David V napísal:
Pane Šikle, to už je tento týden druhý článek s tabulkami, které jsou zpracované na základě ne vhodně volených kritérií. Možná by bylo lepší se věnovat popisům vozů a motorů, kde Vás považuji za fundovaného a analýzy přenechat někomu jinému. Chápu, že některé analýzy jsou obtížné zejména z důvodů pracného shánění vstupních dat, ale nepovažuji za správné si to zjednodušit tím, že vezmu data jakákoliv, jak tomu bylo v tomhle článku. Ohledně minulého článku o spotřebě byla vstupní data dostatečně "...
Vstupní data u testu spotřeby byla vlastní a ručím za ně vlastním krkem a sleduji spousty parametrů o které se s Vámi ještě v budoucnu podělím.

Pro dnešní srovnání jsem nepoužil databázová data, ale vypisoval se jednotlivými údaji do tabulek, které vidíte při prohlížení inzerátů (dovoz u ČR aut vyloučen, pokud tedy inzerent uvedel). S extrémy v počtu najetých kilometrů jsem se nesetkal. Jinak srovnání má pouze informativní charakter a nelze z něj dělat jednoznačné závěry. Faktem je, že vozy mají v ČR na tachometru více km, což je dáno zřejmě firemními auty.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:42, RE: zavádějící
anonym napísal:
O dekuji za tak zavadejici a ve vysledku nesmyslnou statistiku, kazej kdo si aspon jedno auto v zivote dovezl, zacinal na mobile nebo autoscoutu. Auta tam maj jednoznacne nalitano 2-nasobek, kdyz budeme akceptovat inzerenty s celou adresou a tel.cislem a ne bachorky, ze auto stoji nekde v anglii a musite poslat zalohu, to jsou vonavky v maximalce za hubicku. Dalsi faktor je uroven servisu zde a tam a pouzite ND (tim myslim druhovyroba pouzivana v autorizovanych servisech u nas). Ted se nechci do...
jj, na netu lidi nasadí ceny a pak to dají do bazaru o 50 tisíc levněji a němci přeci jen v přepočtu na jejich výdělky nasadí víc...
tady je štěstí si zajít koupit auto do třech Áček, po reklamě, kdy začali zaručovat kvalitu na 60 dílů z celýho auta, si tam známej koupil auto, že ho to vyjde o 10 tisíc levněji než v druhým bazaru, ujel 10 km a zjistil, že má podlepený lepící páskou sepro, který v tom seznamu x-desítek reklamovatelných "zkontrolovaných" dílů nebylo, v D si lidi vozí bavoráky, mají sice nalítáno, ale porovnávat tady ceny Oktavie bez klimatizace s nulovou výbyvaou s oktávkama z vývozu (tuším ta Elegance nebo jak se to menuje třída) je fakt mimo, stejně jsou škodovky křáp
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:44, RE: zavádějící
anonym napísal:
jj, na netu lidi nasadí ceny a pak to dají do bazaru o 50 tisíc levněji a němci přeci jen v přepočtu na jejich výdělky nasadí víc...
tady je štěstí si zajít koupit auto do třech Áček, po reklamě, kdy začali zaručovat kvalitu na 60 dílů z celýho auta, si tam známej koupil auto, že ho to vyjde o 10 tisíc levněji než v druhým bazaru, ujel 10 km a zjistil, že má podlepený lepící páskou sepro, který v tom seznamu x-desítek reklamovatelných "zkontrolovaných" dílů nebylo, v D si lidi vozí bavoráky, ma...
btw ta oprava známého stála 33 tisíc (auto stálo celý 95), což je docela dobrá sranda, ani známej právník mu nepomohl, jak měli debilně sepsaný smlouvy
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:48, RE: možná chybný předpoklad
anonym napísal:
Na jednu stranu bych rád věřil, že se u nás blýská na lepší časy a bazary auta nestáčí, ale nevidím to tak růžově, jak to vyšlo vám.
Vzali jste auta 3 až 4 roky stará z kategorie, která se často kupuje tady nová a na leasing. Mají právě po tuto dobu vedenou servisní knížku a ne každá octavie byla služební a ne každé služební auto najelo 60.000 km za rok. Také se pomalu a jistě zlepšuje povědomí lidí o tom, že stav tachometru není vše. A ač nejsem stoupencem aut Škoda, patří kvalitativně do té l...
Skoro lepší než článek, Přemku !
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:51, Opel Vectra
Takže asi takhle:nějakou dobu už pokukuju po novějším autě,konkrétně Opel Vectra Caravan.Sleduju jak Tipcars,tak i Mobile.de.Jednoho dne,asi před tejdnem ,jsem našel stejný auto na tipcars i na mobile.Českej prodejce se ani neobtěžoval udělat nový fotky,prostě použil ty původní z mobile.de.To auto stálo v SRN 7600 EUR(cca 210 000kč),najeto 254 tis.km.V ČR to auto ted stojí 259 000 bez DPH(s DPH 308 000kč),najeto už jen 177 tis.km.Na Tipcars už dokonce zlevnili z původních 299 000 bez DPH!!!Kdo se chcete podívat,na obou serverech toto auto stále je:Opel Vectra Caravan 3.0 V6 CDTI,taková ta klasická žlutá taxikářská barva,DE 78098 Triberg,CZ 57001 Litomyšl.Nevěřim tomu,že se nevyplatí dojet si koupit auto do Německa.I když tam koupim auto za stejnou cenu jako u nás,stav bude někde úplně jinde.Koukam na tyhle auta už delší dobu,ale všechny v Německu v ceně kolem 300 tis. mají najeto skoro 200tis.km.Pak tam jsou auta v ceně kolem 200-250tis.,který mají najeto kolem 250tis.Takový se pak dotahnou k nám utočí se 150tis a prodá za 300-350tis.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:55, RE: Srovnání a srovnání
anonym napísal:
No tak za 600 000 Kč se sice auto nižší střední třídy dá koupit, ale udělá to jen 1. magor nebo 2. člověk, který neví co s penězi a nebo 3. milovník značky Škoda až do hrobu. 400 000 papouchů stačí na na kombíka s klimou , renomované značky (nyní třeba akce na Focus, ale i francouzi se to té sumy v akci vejdou) nebo pod 400 000 za nějakou Koreu nebo lehce nad 340 000 za "starou" Astru s 1,4 v kombajnu a s klimou. Nová Astra je tak o 100 000 dražší (ovšem dle výbavy), takže do 600 000 hodně zbývá...
co to meleš, tady se bavíme o Octavii z roku 2003-2004, ty oktávky nové tehdy stály 550 tisíc a pokud si do nich někdo něco chtěl opravdu koupit, tak snad i víc, vztahuj to trošku ke článku, opravdu lidí, kteří najedou za 3 roky cca 180 000 km není mnoho, spíš vůbec, jsou to většinou lidi, co na to mají, buď si z Prahy nebo Brna, a nebo máš opravdu hodně peněz, průměrný plat mimpražský je cca 20 tisíc hrubého a na oktávku r.v. 2004 tu 70 procent lidí tehdy šetřilo s takovým příjmem (rodina, hypotéky, půjčky, děcka) i 30 let, takže ten člověk má prostě pravdu, já sem si koupil za 18 tisíc favorita, 18 sem dal za STK a pojištění, jezdím s ním půl roku skoro každej den kousek do práce, do kina atd po Praze a mám najeto cca 5 000 a to sem pěšky nešel ani nepamatuju.
Tak já teda zase jedu :o)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 17:57, RE: Srovnání a srovnání
anonym napísal:
No, asi nejsem soukromnik, ale za minuly rok jsem najel (soukrome) 35000, a to jsem se jeste nijak nesnazil, a mesic jsem skoro soukrome nejezdil, protoze jsem byl sluzebne v zahranici.... Takze to, ze VY najezdite 10-15000 za rok, neznamena, ze jsou takovi vsichni...
proboha kde jezdíš, že musíš najet 150 km za den ? to dojíždíš do práce 50 km nebo co ? 90 procent lidí co tu vstane sedna na tramvaj nebo sedne v praze do auta a popojede někde 10 km tam a zpátky a večer nakoupit, ale 150 km za den ? to bych se musel sakra snažit
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 18:02, RE: Srovnání a srovnání
anonym napísal:
co to meleš, tady se bavíme o Octavii z roku 2003-2004, ty oktávky nové tehdy stály 550 tisíc a pokud si do nich někdo něco chtěl opravdu koupit, tak snad i víc, vztahuj to trošku ke článku, opravdu lidí, kteří najedou za 3 roky cca 180 000 km není mnoho, spíš vůbec, jsou to většinou lidi, co na to mají, buď si z Prahy nebo Brna, a nebo máš opravdu hodně peněz, průměrný plat mimpražský je cca 20 tisíc hrubého a na oktávku r.v. 2004 tu 70 procent lidí tehdy šetřilo s takovým příjmem (rodina, hypo...
Tak jeď. Auto nižší střední třídy se dá koupit podstatně levněji než z a 600 papouchů. Já za to nemůžu, že to nevíš... .

Z. K.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 18:05, RE: Opel Vectra
anonym napísal:
Takže asi takhle:nějakou dobu už pokukuju po novějším autě,konkrétně Opel Vectra Caravan.Sleduju jak Tipcars,tak i Mobile.de.Jednoho dne,asi před tejdnem ,jsem našel stejný auto na tipcars i na mobile.Českej prodejce se ani neobtěžoval udělat nový fotky,prostě použil ty původní z mobile.de.To auto stálo v SRN 7600 EUR(cca 210 000kč),najeto 254 tis.km.V ČR to auto ted stojí 259 000 bez DPH(s DPH 308 000kč),najeto už jen 177 tis.km.Na Tipcars už dokonce zlevnili z původních 299 000 bez DPH!!!Kdo s...
Tak jest.

Z. K.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 18:19, RE: realita v d
anonym napísal:
Ty seš slr dement...dyť jde o to poznat, jestli se tachomerty stáčejí, nebo ne. Nešlo o to poznat, zda mají auta najeto více SKUETČNĚ v CZ nebo v DE

A k tomu potřebuješ právě statistiku SE STOČENÝMI KILOMETRY, TAKŽE TA CO JE NA TIPOCARS.

Tím, že bazarníci tacháče hromadně stáčeji, by měl průměrný počet km u stejně starých aut v CZ vycházet méně než v DE. Jenže ti chytráci vybrali pro statistiku právě auta, které v CZ jako služebáky nalítají tak moc, že přestože jsou stočené, tak pořád mají ví...
Myslim, ze dement bude nekdo jinej..
Tve predpoklady jsou zalozeny na silne nejistem zakladu (a sice, ze vsechna auta jsou stocena) a vubec neberou v uvahu fakt, ze podstatna cast aut nabizenych v CESKYCH bazarech je puvodem z Nemecka. S teorii o vylitanych ceskych sluzebnich vozech se tudiz muzes jit zahrabat.
Jen tak mimochodem- Oktavky se v Nemecku pouzivaji jako sluzebni auta uplne bezne.


reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 18:34, RE: realita v d
anonym napísal:
Ano souhlasí. Koupil jsem Audi se 100% najeto 150tkm a po bližším pátrání jsme našli štítek na výměnu při 280tkm. Turci jsou ZMRDI !!!!!!!!
To já koupil Renault Scenic 2003 ,najeto 90tis a ve skutečnosti bohužel 160tis .To byl pan prodejce z Kolina.Žádná komunikace s ním.Prostě jsem blbej.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 19:01, RE: Opel Vectra
anonym napísal:
Tak jest.

Z. K.
Taky souhlasím. A pánům redaktorům: Články tohoto typu, které nemají absolutně žádnou vypovídací hodnotu, protože jsou prostě špatně sestavené, zvolená špatná kritéria - si nechte na apríla. Lidi fakt nejsou blbí a ne vše vám sežerou ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 19:44, diesel
anonym napísal:
Taky souhlasím. A pánům redaktorům: Články tohoto typu, které nemají absolutně žádnou vypovídací hodnotu, protože jsou prostě špatně sestavené, zvolená špatná kritéria - si nechte na apríla. Lidi fakt nejsou blbí a ne vše vám sežerou ...
Co to znamená v článku poměr je jeden diesel na čtyři vznětové,
jsem z toho nafták! hasič
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 20:20, RE: bez předmětu
anonym napísal:
Takového zázraku jsem byl svědek - o1-tdi 81kW r.v.99 tacho 108.000 km - od strýce - koupil to a vyjel pouze sporadicky. Já na ní natočil za rok skoro 60t.
Hele, ja sem z Chebu a mam plno znajmech z Nemecka. Co vim, tak duchodci najedou tak 35-40 tKM a to nejsou jeste zadni velky cestovatele. Takze za tri roky ma muj 73 letej kamos (ma dobrou kondicku) cca 115 tKM. Jo a meni auto pravidelne co 4 roky...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 20:29, RE: Opel Vectra
anonym napísal:
Takže asi takhle:nějakou dobu už pokukuju po novějším autě,konkrétně Opel Vectra Caravan.Sleduju jak Tipcars,tak i Mobile.de.Jednoho dne,asi před tejdnem ,jsem našel stejný auto na tipcars i na mobile.Českej prodejce se ani neobtěžoval udělat nový fotky,prostě použil ty původní z mobile.de.To auto stálo v SRN 7600 EUR(cca 210 000kč),najeto 254 tis.km.V ČR to auto ted stojí 259 000 bez DPH(s DPH 308 000kč),najeto už jen 177 tis.km.Na Tipcars už dokonce zlevnili z původních 299 000 bez DPH!!!Kdo s...
Ten z Litomysle to je fakt curak, to nema vobdoby
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 20:56, RE: přesně tak
anonym napísal:
když vidím, jak TDI Oktávky z 98 r. mají na tachom. 110-135tis. tak se musím jenom smát. Tomu může uvěřit jen MAGOR. Možná tak, kdyby byla koupena u nás, prodával ji první majitel a měla servisku, ale i ta se dá v poho sfalšovat. Udělejte srovnání Škodovek r.v.98-99 a uvidíme, jak dopadneme.
Tak já bych tomu nevěřil hlavně pokud by byla koupená u nás, protože v zahraničí si to kupovala stejná sorta lidí jako např. Toyoty a Japonce obecně. Viděl jsem dovezenou Felicii z r. 96 která měla najeto skutečných 25tkm. Kdežto u vozů z "původem ČR" se jedná velmi často o překopané totálky na čorkách a o serviskách a dohodách se servisy nemá smysl se rozepisovat. Prostě lidi co kupujete auto mějte otevřené oči a neřešte jestli je to dovoz nebo koupeno ČR
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 21:02, RE: Opel Vectra
anonym napísal:
Ten z Litomysle to je fakt curak, to nema vobdoby
Ten z Litomyšle?Takovejch bude v každým okrese několik
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 21:32, RE: Srovnání a srovnání
anonym napísal:
Podle sebe soudíš ostatní, není rok 1987 ale 2007! Normální lidi si dneska klidně kupujou nový auta nižší střední třídy nebo střední třídy a normálně s nima najezděj (třeba z vesnice do práce) i víc jak 40.000 km za rok.
můžu potvrdit...do krajského města to máme tak 40 km,a z mého okolí tam pracujou všichni.70% ma nové auto.
reagovať
  1 2 3 4 ... 8




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.