0
späť
 

diskuze k tématu: Až několik tisíc korun ročně přeplácejí řidiči zbytečně na havarijním pojištění

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.10.2012 19:34, RE: Havarijka jsem zrušil
Pepe napísal:
Diskutabilní. Blesk neudeří (zpravidla) 2x na stejné místo. Ale s člověkem, o kterém vím, že s ním spadlo letadlo, bych do stejného nenastoupil...
Jo? Myslím, že třeba vysílač na Lysé je jiného názoru...
To je reálný rozdíl mezi pravděpdobností a statistikou...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.10.2012 20:00, RE: Havarijka jsem zrušil
David V napísal:
Jo? Myslím, že třeba vysílač na Lysé je jiného názoru...
To je reálný rozdíl mezi pravděpdobností a statistikou...
To je to samý, jako zaparkovat bílý BMW na Chanově a nechat ho tam přes noc. A druhej den zase jiný. A tak 10x po sobě. Ložený.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 04.10.2012 21:48, RE: Havarijka jsem zrušil
Pepe napísal:
To je to samý, jako zaparkovat bílý BMW na Chanově a nechat ho tam přes noc. A druhej den zase jiný. A tak 10x po sobě. Ložený.

My se nakonec dycky nějak shodneme.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.10.2012 01:14, RE: Havarijka jsem zrušil
David V napísal:
Ano, ty jsou si rovny. Mně jde teď o statistický pohled, tedy, zda se rovnají počty lidí, kterým ukradli jedno auto a kterým ukradli nejméně 2.
Je to obdoba toho, že do jednoho člověka uhodí blesk 2x za život nebo že spadne se dvěma letadly.... Pravděpodobnost děje se nemění, ale statisticky tam mohou být odchylky.
Tomu komu ukradli jedno auto, ten si nejspíš další auto už hlídá líp Zaplatí hlídané parkoviště apod.<br>
Ale pokud házím mincí, tak příští hod nezávisí na předchozích hodech. Neboli z minulosti se nedá usuzovat na budoucnost.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.10.2012 01:20, RE: Havarijka jsem zrušil
mufik.martin napísal:
Kupujete si tim jen pocit jistoty. Samozrejmne, ze na 10 klientech musi vydelat aby jeden klient dostal zapalcenou skodu. Ma mel obrovske stesti, koupil jsem Forda Mondeo TDCI 2004, uzavrel pojistku, cena 14 tis rocne. Po 2 mesících prasklo okno (vyhřívané, stoji 17 tis ) pokryla to pojsitka a ještě jsem dostal 1000kč poukázku na palivo u OMV. A za další 3 měsíce mi ukradli celé auto. Sice pojišťovna me obrala za 5 měsíců o cca 40 tis, ale pořád jsem byl rád, že jsem dostal alespon 2/3 hodnoty a...
mufik.martin<br>
-- Samozrejmne, ze na 10 klientech musi vydelat aby jeden klient dostal zapalcenou skodu.<br>
<br>
To jo. Ale navíc všichni klienti platí provoz pojišťovny.<br>
To je jako zelená nula v ruletě v kasinu. V ruletě se taky dá vyhrát když máš štěstí. Ale v průměru všichni klienti prodělávají a vydělává jen pojišťovna. Pojistit se má smysl asi jen když mě pojistná událost zrujnuje. Jinak to nemá cenu. Můj názor. Možná se pletu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.10.2012 01:32, RE: Havarijka jsem zrušil
Petr S napísal:
mufik.martin<br>
-- Samozrejmne, ze na 10 klientech musi vydelat aby jeden klient dostal zapalcenou skodu.<br>
<br>
To jo. Ale navíc všichni klienti platí provoz pojišťovny.<br>
To je jako zelená nula v ruletě v kasinu. V ruletě se taky dá vyhrát když máš štěstí. Ale v průměru všichni klienti prodělávají a vydělává jen pojišťovna. Pojistit se má smysl asi jen když mě pojistná událost zrujnuje. Jinak to nemá cenu. Můj názor. Možná se pletu.
Jinak pojistku domácnosti jsem už taky zrušil. Protože pojistná částka byla 400 tis. Nicméně to bylo ve smlouvě docela chytře rozdělené. Elektronika 50 tisíc. Šperky 50 tisíc. Apod. Takže abych dostal 400 tisíc tak by zloděj musel krást přesně podle tabulek pojišťovny. Takže dosáhnout na slibovanou cílovou pojistnou částku 400 tisíc je nesplnitelná mise. A o tom to pojišťovnictví je.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 05.10.2012 15:25, RE: Havarijka jsem zrušil
Petr S napísal:
Jinak pojistku domácnosti jsem už taky zrušil. Protože pojistná částka byla 400 tis. Nicméně to bylo ve smlouvě docela chytře rozdělené. Elektronika 50 tisíc. Šperky 50 tisíc. Apod. Takže abych dostal 400 tisíc tak by zloděj musel krást přesně podle tabulek pojišťovny. Takže dosáhnout na slibovanou cílovou pojistnou částku 400 tisíc je nesplnitelná mise. A o tom to pojišťovnictví je.
Mám to stejně a přijde mi to vhodné. Pojišťovna zaplatí, co zloděj ukradne nebo zničí voda nebo požár. Přijde mi to fér. Proč by měla pojišťovna platit bytové jádro, když ho zloděj nechal na svém místě? Bydlím v bytovce a pojistku mám spíše z důvodu, že zničí něco vada nebo požár než proti zlodějům.
reagovať
alojz01
počet príspevkov8
dátum registrácie28.05.2013
Utorok 28.05.2013 08:31, havarijní pojištení
pokud nechcete přeplácet na havarijním pojištění, uzavřete ho online. já jsem ho uzavřel za skvělou cenu! zkuste i vy.
reagovať
1 2


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.