0
späť
 

diskuze k tématu: Výmluva na "osobu blízkou" řidičům zůstane

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 08:22, je treba zavest knihu jizd
a taky navrhuji ze by se mohla zavest povinnost mit knihu jizd i treba na wc [aby se zjistilo kdo nesplachl a nadelal smrad] a proste by se vsechno melo kontrolovat,protoze kdyz je sloboda,tak lidi si delaj co chteji a to neni dobre protoze jsme v evrope a mame na vsechno predpis a jedine urednici vedi co je pro nas dobre.at zije levicova socialni ekologicka evropa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 09:42, pokuty za alkohol
já si myslím, že by se neměli do jednoho pytle házet ti, co si hodinu před jízdou dali pivo k obědu (0,15promile) a ti, co sednou za volant po prochlastané noci s 3 promile. Když už není vůle tolerovat např. do 0,25promile, tak bych navrhoval větší progresivitu, např:
- od 0,10 do 0,30 pokuta 2000 Kč
- od 0,31 do 0,50 pokuta 10000 Kč a 1 měsíc zákaz
- od 0,51 do 1,00 pokuta 20000 Kč a 6 měsíců zákaz
- od 1,01 do 1,50 pokuta 50000 Kč a 2 roky zákaz
- nad 1,5 za každou desetinu navíc měsíc basy k předchozímu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 10:18, RE: pokuty za alkohol
apo napísal:
já si myslím, že by se neměli do jednoho pytle házet ti, co si hodinu před jízdou dali pivo k obědu (0,15promile) a ti, co sednou za volant po prochlastané noci s 3 promile. Když už není vůle tolerovat např. do 0,25promile, tak bych navrhoval větší progresivitu, např:
- od 0,10 do 0,30 pokuta 2000 Kč
- od 0,31 do 0,50 pokuta 10000 Kč a 1 měsíc zákaz
- od 0,51 do 1,00 pokuta 20000 Kč a 6 měsíců zákaz
- od 1,01 do 1,50 pokuta 50000 Kč a 2 roky zákaz
- nad 1,5 za každou desetinu navíc měsíc basy k předchozímu
Příjde ti to normální chlastat alkohol a pak sednout za volant? Vůbec bych se s váma nesral.Kdyby jsi nadejchal, třeba jeb 0,10 tak bych zabavil auto a zavřel tě min. na jeden rok do vězení a do konce života zákaz řízení!!!!! + tučná pokuta, min. 100tis.
Pak by jste si to hodně rychle rozmysleli zda si dát pivo a nebo ne.....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 10:36, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Příjde ti to normální chlastat alkohol a pak sednout za volant? Vůbec bych se s váma nesral.Kdyby jsi nadejchal, třeba jeb 0,10 tak bych zabavil auto a zavřel tě min. na jeden rok do vězení a do konce života zákaz řízení!!!!! + tučná pokuta, min. 100tis.
Pak by jste si to hodně rychle rozmysleli zda si dát pivo a nebo ne.....
Je to drastické, ale souhlasím. Každý dokáže snad ošéfovat, co pije. To bez toho piva nedokážete být? Já dám tak 20 kousků, ale za rok. Jsem rozhodně pro absolutní nulu v alkoholu. Buď jezděte nebo chlastejte. Jo a Birell není špatnej, pokud někdo fakt to pivo musí.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 10:59, RE: pokuty za alkohol
David V napísal:
Je to drastické, ale souhlasím. Každý dokáže snad ošéfovat, co pije. To bez toho piva nedokážete být? Já dám tak 20 kousků, ale za rok. Jsem rozhodně pro absolutní nulu v alkoholu. Buď jezděte nebo chlastejte. Jo a Birell není špatnej, pokud někdo fakt to pivo musí.
Naprostý souhlas. Jsem pro absolutní nulu. Žádnéí vytáčky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 11:41, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Příjde ti to normální chlastat alkohol a pak sednout za volant? Vůbec bych se s váma nesral.Kdyby jsi nadejchal, třeba jeb 0,10 tak bych zabavil auto a zavřel tě min. na jeden rok do vězení a do konce života zákaz řízení!!!!! + tučná pokuta, min. 100tis.
Pak by jste si to hodně rychle rozmysleli zda si dát pivo a nebo ne.....
Hosi hosi, nafoukat 0.1 promile se da i bez piti alkoholu! Doufam ze Vas zabasnou!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 11:49, osoba blízká
To je přece jasný, že v týhle zemi se neprosadí odpovědnost za něco, protože nejvíc porušují zákony Ti co josu u moci nebo mají nejvíc peněz a vrána k vráně sedá. A jaký zásah do osobní svobody: "Když vlastníš auto, tak si odpovídej i za půsery, který se s tím autem způsobí." Chtěl bych vědět, jak by "experti" mluvili, kdyby je "taková osoba blízká" přejele a oni zůstali do konce života v lepším případě na invalidním vozíku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 12:18, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Hosi hosi, nafoukat 0.1 promile se da i bez piti alkoholu! Doufam ze Vas zabasnou!
přesně tak 0,1 nadýchá i člověk kterej nemá v krvy alkohol žádný. By jste si dali 4 nealko piva ve kterých je taky malé procento alkoholu a šli byste sedět na rok + ta pokuta. To bych se pak smál takovejm potrestanej moralistům !! ale co ostatní normální lidi?? :-O (jinak jsem též pro tvrdé postihy alkoholu za volantem)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 13:15, RE: osoba blízká
anonym napísal:
To je přece jasný, že v týhle zemi se neprosadí odpovědnost za něco, protože nejvíc porušují zákony Ti co josu u moci nebo mají nejvíc peněz a vrána k vráně sedá. A jaký zásah do osobní svobody: "Když vlastníš auto, tak si odpovídej i za půsery, který se s tím autem způsobí." Chtěl bych vědět, jak by "experti" mluvili, kdyby je "taková osoba blízká" přejele a oni zůstali do konce života v lepším případě na invalidním vozíku.
Přesně tak. Dokud se bude osoba blízká tolerovat, tak na silnicích bude pořád stejný bordel. Protože nikdo neví, kdo vlastně s autem jel atd. Potom se ale nedivme, že nehodovost roste společně s hulvátstvím na silnici. Zvýšil bych osobně pokuty jak za rychlost, tak chlast ( ten samo se zákazem řízení aspoň do 2 let nahoru, protože jestli dneska někdo dostane za 0,85 promile čtyři měsíce a po dvou si požádá aby mu je vrátili a on páni orgánové je fakt vrátí.... tak ať jdou pěkně do....) a odpovědnost za přestupky spáchané osobou blízkou bych zrušil. A ať nikdo neříká, že to nejde. Je zvláštní, že v celé západní Evropě to jde. Ono to půjde u nás tak za 10 let a ještě se u toho budou všichni co zákon podpoří tvářit jak Columbus, když objevil Ameriku, že?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 14:56, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Hosi hosi, nafoukat 0.1 promile se da i bez piti alkoholu! Doufam ze Vas zabasnou!
Ano, některé ovoce může v žaludku způsobit kvašení, že nadýcháš, ale krevní zkouška to vyloučí. A co se týká nealko piva: Ano má v sobě 1/10 koncentrace alkoholu, co běžné, ale primárně je určeno k zapití jídla, čili tak jedno maximálně 2. Kdo musí vypít 4, tak s ním podle mě není něco v pořádku. A zase, když tohle vím, tak se podle toho zařídím. Koukám, že se to snažíte různě okecat. Momito o tom nafoukání bez alkoholu jsem zatím jen slyšel, ale nikoho osobně neznám, jestli to náhodou nebude nějaká UL.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 16:06, RE: osoba blízká
anonym napísal:
Přesně tak. Dokud se bude osoba blízká tolerovat, tak na silnicích bude pořád stejný bordel. Protože nikdo neví, kdo vlastně s autem jel atd. Potom se ale nedivme, že nehodovost roste společně s hulvátstvím na silnici. Zvýšil bych osobně pokuty jak za rychlost, tak chlast ( ten samo se zákazem řízení aspoň do 2 let nahoru, protože jestli dneska někdo dostane za 0,85 promile čtyři měsíce a po dvou si požádá aby mu je vrátili a on páni orgánové je fakt vrátí.... tak ať jdou pěkně do....) a odpověd...
Já bych je nerušil, to není správné, ale kdo se přijde podruhé vymluvit na osobu blízkou, nechám ho zavést knihu jízd a při dalším prohřešku ji bude automaticky předkládat, pokud ji nepředloží, zaplatí podstatně tučnější pokutu, než za přestupek, který spáchal a zakáže se řízení. Hotovo. Nemusíme nést odpovědnost za lidi, ktetým půjčíme auto, to nikdo nechce. Způsoby jak donutit mluvit pravdu jsou a jsou poměrně jednoduché. Apropos, záznam o existenci knihy jízd by se značil na malý techničák, aby při běžné kontrole hlídka ihned věděla, co má ještě chtít vidět a záznamy se nedaly dělat zpětně, až když přijde obsílka k podání vysvětlení.
Dokud budeme banda vychcánků, musí na nás být tvrdá ruka.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 17:00, RE: pokuty za alkohol
Borik2 napísal:
Naprostý souhlas. Jsem pro absolutní nulu. Žádnéí vytáčky.
A zajímalo by mě co byjste dělali kdybyste šli na kalbu.Dali byjste si 4 dvanácteky a 3 štamprle.V 23 hodin domů a spát,v 8 ráno vstávat a jet na výlet s rodinkou a potom vás zastaví orgáni ,nadýchalibyste 0,1(nebo 0,2)promile.To by bylo trošku nefér ne?A potom bys caloval ty tučné pokuty co tam máš napsané.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 20:38, jo
ústava hovoří jasně. osoba blízká zůstane.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 20:50, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
A zajímalo by mě co byjste dělali kdybyste šli na kalbu.Dali byjste si 4 dvanácteky a 3 štamprle.V 23 hodin domů a spát,v 8 ráno vstávat a jet na výlet s rodinkou a potom vás zastaví orgáni ,nadýchalibyste 0,1(nebo 0,2)promile.To by bylo trošku nefér ne?A potom bys caloval ty tučné pokuty co tam máš napsané.
Nedal bych si 4 12° a 3 štamprle nebo bych ráno nejel na rodinný výlet. Máš problém si určit priority. Většinou kvůli inteligenci neurážím, ale tady se musím hodně držet!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 03.04.2008 21:27, edmund
Jo, to je špatný, že osoba blízká zůstane . A ještě by se měla snížit rychlost na 30/70/100 a za překročení bych je jednoduše zavřel! Mám to vyzkoušený, nejbezpečnější je člověk na silnici, když jede max 70Km/h a v obci tak do třicítky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 10:27, je dobre ze osoba blizka zustane
anonym napísal:
Jo, to je špatný, že osoba blízká zůstane . A ještě by se měla snížit rychlost na 30/70/100 a za překročení bych je jednoduše zavřel! Mám to vyzkoušený, nejbezpečnější je člověk na silnici, když jede max 70Km/h a v obci tak do třicítky.
neni zadny duvod, aby vam chodily obsilky az s rocnim zpozdenim, ze jste nekde prekrocil rychlost a ze se ted k tomu konecne spravni organy dostaly a muzou vm tu pokutu konecne ulozit. Mozna bych si pamatoval, ze jsem pred 12 mesici umlatil bezrbranou starenku ci vyloupil banku, ale tezko si vzpomenu, ze jsem prekrocil 30ku u znacky zapomenutou nejakymi kopaci u silnice.
....
Resseni je jednoduche, at pekne vylezou represivni organy ze svych teplych kancelari a jdou chytat hrisniky na ulici. Tezko bude nekdo tvrdit, ze ridila osoba blizka, kdyz ho policajt vytahne za krk od volantu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 14:32, RE: pokuty za alkohol
David V napísal:
Nedal bych si 4 12° a 3 štamprle nebo bych ráno nejel na rodinný výlet. Máš problém si určit priority. Většinou kvůli inteligenci neurážím, ale tady se musím hodně držet!!!
Tak poslouchej ty chytrá hlavo,v životě nejde jen o vzdělání,ale i o jiné věci.Jsem pro absolutní nulu alkoholu v krvi jo.Ale jenom sem chtěl říct že se může stát náhodička a je to tam.Doufám žes to pochopil od méně inteligentního člověka :)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:26, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Tak poslouchej ty chytrá hlavo,v životě nejde jen o vzdělání,ale i o jiné věci.Jsem pro absolutní nulu alkoholu v krvi jo.Ale jenom sem chtěl říct že se může stát náhodička a je to tam.Doufám žes to pochopil od méně inteligentního člověka :)
Hm, hm....
A pro dokreslení situace. Náhodička je ta večerní kalba nebo ten ranní výjezd s rodinou?
Jo a souhlasím, v životě nejde primárně o vzdělání, ale člověk jej nezbytně potřebuje, aby mohl dělat i jiné věci. Ovšem kromě kalby, na tu moc vzdělání není potřeba a se zvyšujícím se podílem lihu v krvi se rozdíly mezi vzdělaným a nevzdělaným stírají, až jsou si oba rovni.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 15:51, RE: pokuty za alkohol
David V napísal:
Hm, hm....
A pro dokreslení situace. Náhodička je ta večerní kalba nebo ten ranní výjezd s rodinou?
Jo a souhlasím, v životě nejde primárně o vzdělání, ale člověk jej nezbytně potřebuje, aby mohl dělat i jiné věci. Ovšem kromě kalby, na tu moc vzdělání není potřeba a se zvyšujícím se podílem lihu v krvi se rozdíly mezi vzdělaným a nevzdělaným stírají, až jsou si oba rovni.
Pro dokreslení situace náhodička mužou být oba případy a další třeba to zminované ovoce nebo nealkoholické piva ve vetším nonožství atd.Známý třeba nadýchal z ustní vody,a potom se vše objasnilo až na rozboru krve.A ještě bych dodal že všechno bereš moc vážně,třeba ty moje slovní projevy
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 04.04.2008 16:13, RE: pokuty za alkohol
anonym napísal:
Příjde ti to normální chlastat alkohol a pak sednout za volant? Vůbec bych se s váma nesral.Kdyby jsi nadejchal, třeba jeb 0,10 tak bych zabavil auto a zavřel tě min. na jeden rok do vězení a do konce života zákaz řízení!!!!! + tučná pokuta, min. 100tis.
Pak by jste si to hodně rychle rozmysleli zda si dát pivo a nebo ne.....
socializmus potřebuje primitívy! řidič s jedním pivem je méně nebezpečný než s telefonem - 2x , než meškající schůzku- 5x , než po hádce se ženou - 10x, než po neprávem udělené pokutě - 50x!!! jen zlehčení práce vyšetřovateli, že má hned vinníka... pražák může jet MHD, ale jak se má dostat venkovan na návštěvu? nebo spíš z návštěvy. že by TAXI???
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.