0
späť
 

diskuze k tématu: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
Jimmy1986
počet príspevkov10
dátum registrácie31.01.2020
Streda 19.02.2020 06:33, Děkuji
Všem moc děkuji za rady. Pomohlo mi to.
reagovať
uwa1
počet príspevkov189
dátum registrácie18.10.2016
Piatok 21.02.2020 10:06, RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: duch, 03.02.2020 13:13 (Pohádky jak každý nafťák chce hned dvouhmotu, vstřikovací trysky a turbo je dobré neposlouchat, většinou je propagují ti, co to zaslechli někde v hospodě.)

A tí čo ich nepočúvali plačú do vankúša, lebo nepočítali s najhoršou možnou variantou. Zvlášť pri takom rozpočte.

A pri takom rozpočte je dosť optimistické chcieť si vekovo polepšiť oproti P406...

Ja by som radšej ešte došetril ak pežotka slúži. A ak neslúži tak radšej nejakú Kiu Carens so širokým kufrom ako Zafiru či C-Max, ktoré majú úzky a vysoký kufor a kočiar či sánky sú problém.
reagovať
SpykeR
počet príspevkov16
dátum registrácie07.02.2020
Piatok 21.02.2020 13:20, RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: uwa1, 21.02.2020 10:06 (A tí čo ich nepočúvali plačú d ...)


Hmmm..asi budu dělat, že toto jsem neviděl.

Nevím na kolik tenhle přínosný příspěvek pomůže lidem najít si auto.

Sakra lidi, začněte konečně malinko uvažovat. Ja sice chápu, že člověk, když si jde koupit nové auto(nové v uvozovkách) chce aby bylo krásné. No to asi každý a já to chápu, chce se pochlubit, ale sakra v mezích, musíme zůstat nohama na zemi. Dneska každý druhý běhá po krámě a hodinu studuje složení potravin protože se mluví na každým rohu o 2. a 3. jakosti. Ale pak jde a koupí auto ,,jee hevkyyy,,!

Přitom, ale jen málo lidí se podíva na slozeni(tedy stav vozu) někdo vidí 320000km a automaticky je pro něj to auto v pr**, otočí se tzv. na podpatku a jde pryč pokud už se vůbec na to auto podívá.

Dnes je bohužel doba nastavena tak, že svět se řídí předsudky a recenzi. Otevře laptop, vidí ložisko kola za 1200,- a já když za něj chci okolo 3000,- i s prací jsem hned zloděj? Pak si to objedná, dá 200 za poštovný a přijede ke mě protože mu to nikdo nenamontuje...ja to namontuju a ono to pak vyhazuje chybu ESP protože ten magnetickej kroužek má jiné hodnoty...tak má auto do 100km/h proto do této rychlosti to RJ ještě kousne, jak jede delší dobu prez vyhodí to chybu...v 80 to jde ok, ale až to uklouzne tak se bude divit...no nakonec si veme ložisko ode mě za 2000 a práci platí znovu...z vlastních dílů bez záruky...nene já už z vlastních dílů nedělám vůbec...

Ale případ přímo ode mě...koupi si 1,6hdi, podotýkám že Teda hezky, na drocku..od mého dvoulitra s 300k za 90000,- utekl a teď brečí že za auto dal 40000 a na opravách už ho to vyšlo na 60000 najednou by chtěl auto ode mě? Nebudu popisovat podr.

Lidi, asi vse už jsem psal minule, tohle platí tak nějak k věci ale všeobecně, když něco napíšete tak si to přečtěte než to pošlete do světa. Ano opravdu lze i za tyhle peníze najít slušné auto, zapomeňte na to co vám řeknou kamarádi jak stě koupili blbě, budete s tím jezdit vy a ne kluci z hospody.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Piatok 21.02.2020 16:59, RE: RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: SpykeR, 21.02.2020 13:20 (...Otevře laptop, vidí ložisko kola za 1200,- ...no nakonec si veme ložisko ode mě za 2000 a práci platí znovu...z vlastních dílů bez záruky...nene já už z vlastních dílů nedělám vůbec...)


A co ti vlastně vadí? Že máš práci zaplacenou dvakrát? Kdyby se pokazilo tebou dodané ložisko, tak to podruhé montuješ zadarmo.

Jestli má dročku za 100 s hromadou nových dílů, tak to nutně není horší řešení než olítaný dvoulitr za 90.
reagovať
SpykeR
počet príspevkov16
dátum registrácie07.02.2020
Piatok 21.02.2020 18:48, RE: RE: RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: capslock, 21.02.2020 16:59 (A co ti vlastně vadí? Že máš p ...)


Zjevně jsi to nepochopil, to byly příklady a šlo o kontext.

U těch případů jsem záměrně nezachazel do detailů a samozřejmě jsi mimo, vim, ze to není tvá chyba, prostě, neviděl jsi to auto. Myslím si, že ho ještě tak 30 čeká, nehledě na to že některé díly nelze ani objednat.

U toho dvoulitra....ne není odlitany, motor je ve slušné kondici, a RHR se nesere. Nápravy dělaný, rozvody dělaný, automat výměněný. Opět auto jsi neviděl a byl to pouze příklad, můžeš se na něj podívat.

Práce dvakrát. No, za prvé, dělám relativně rychle, kvalitně a mám práci na 2 týdny dopředu. Za druhé nesnáším zbytečnou práci a používám ověřené náhradní díly a za svou práci si rucim. Za třetí smyslem tohoto fóra je lidem poradit, ne ukazovat že je někdo debil a platil 2x práci.

Takže zkráceně, nekupujte pozlatka a nejste tak bohatý abyste kupovali levné věci.

A potřetí to nemám čas vysvětlovat.
reagovať
capslock
počet príspevkov354
dátum registrácie28.07.2007
Streda 26.02.2020 23:37, RE: RE: RE: RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: SpykeR, 21.02.2020 18:48 (Zjevně jsi to nepochopil, to b ...)


Nepochopil jsem, na co reaguješ a co se snažíš sdělit.

Ano, dá se najít pečlivě udržované auto s 300 na tachometru - tak jedno z deseti. RHR je patnáct let starý motor, nemůžeš čekat, že ti za to někdo bude trhat ruce.

Podstata udržování starého auta v kondici je naopak servis, který s levnými nebo vlastními díly nemá problém - ve většině případů totiž eshopový díl funguje stejně, za zlomek ceny (to, cos uvedl, není typická situace). Myslím, že pro zákazníka je důležitější fungující auto a výsledná cena než pocity mechanika (nic ve zlém).
reagovať
David V
počet príspevkov2062
dátum registrácie16.05.2007
Štvrtok 27.02.2020 07:59, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: capslock, 26.02.2020 23:37 (Nepochopil jsem, na co reaguje ...)


Servisování ojetiny v této cenové kategorii se dá rozdělit do 3 základních skupin:

a) stav auta sleduje osoba "poučená", což jsou obvykle lidé, kteří o autě(tech) dost vědí, dokážou posoudit, co je podstatné a dle toho používají díly, a to od originálu až po opravdu levný aftermarket, kde je to díl spíše estetický a špatnou funkcí neznehodnotí nic jiného. Po těchto lidech bývají auta v lepším stavu, než je průměr, ale je jich málo

b) stav auta není sledován a díly se mění až za hranicí životnosti (ztrácí se nějaká kapalina, ale dlouho se jen dolévá, aniž by kdokoliv hledal příčinu). Pak se obvykle hledá nejlevnější cesta, jak mrtvolu znovu resuscitovat. Tento přístup udržuje aua ve stavu klinické smrti a selhat může kterýkoliv "orgán". V této cenové relaci jich bude poměrně hodně.

c) všichni ostatní, kteří sice nejsou fandové, ale nemají úplně hluboko do kapsy, aby tu a tam něco nevyměnili i preventivně a samozřejmě i po dosloužení dílu. Tohle bude nejpočetnější skupina a tady u těchto aut bude nejtěžší posoudit, jak o ně bylo postaráno a jak byla provozována.

První a druhou skupinu aut asi většina při zevrubnějším pohledu pozná. Proto je u těchto aut doporučení hledat takové, u kterého je alesoň trochu znám přístup majitele, pokud nic takového není, pak přijdou na řadu reference na jednotlivé modely včetně motorizace, popřípadě rozhodování se mezi třídou (což já preferuji střední, kvůli robustnějšímu dimenzování).
reagovať
SpykeR
počet príspevkov16
dátum registrácie07.02.2020
Sobota 29.02.2020 01:22, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: Spolehlivý rodinný vůz do 75 000 Kč
citácia:
reakce na: capslock, 26.02.2020 23:37 (Nepochopil jsem, na co reaguje ...)


Tak jinak, pocti si článek a mé příspěvky.

Bylo mi oponovano, že najdeš jen popelnice.

Reagoval jsem na to, že pokud hledáš něco v téhle ceně, nenajdeš jen šrot. Není to tak úplně pravda, kdo hledá ten najde. Snažil jsem se poradit ve značkách ve kterých se vyznam.

Načež místo aby někdo poradil, hned začal vnucovat podstatně dražší auta.

Druhé vysvětlení mi nedalo přidat pár příkladů, ale pouze jsem to dal jako příklad, nedával jsem podrobnosti. A to byla chyba.

Našel se totiž další člověk který nepochopil čirou logiku...najdi si auto, udej si priority, nech si poradit od někoho kdo se vyzná zda tahle cesta má smysl a v konečné fázi si nechej prohlídnout odborníkem vůz který kupuješ. Hlavně že musel řešit to co jsem uvedl pouze jako příklad. Proto jsem to tedy vysvětlil po třetí a doufám že teď naposled.

Souhlasím s posledním příspěvkem jen bych si ze zkušenosti dovolil říct že v téhle cenové relaci je větší procento právě těch vozidel před smrtí. Ale i tak najdeš dobrý kus.

Ja chápu že je každá usetrena koruna dobrá, ale pokud nemáte známé, tak se zejména v téhle ceně auta vyplatí si prostě zaplatit 5000,- za mechanika co ztratí den času a objede s Vámi 3-5 vybraných kusů a poradí. Při ceně auta 60-90 tisíc se mnohdy nejedná o vyhozené peníze ale spíš ušetřené peníze. Žádný odborník nepřijde na všechno hned ale to základní, důležité nebo auto před smrtí, často odhalí.

Stále si ale stojím za svým, že u každého ojetého auta počítejte s minimálníma nakladama 10000 za první servis. Proto každé auto, které jede ode mne má servis zapocitany v ceně a auto je ciste(po výměně olejů filtru rozvodech apod). Nehodlám někomu reklamovat potkany motor že zanedbal údržbu, už jen z toho, že bych to musel řešit.

Neříkám že u auta za 300 se nespalite, ale ta pravděpodobnost je samozřejmě výší u auta za 75000. Diagnostika při předání samozřejmostí.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.