0
späť
 

diskuze k tématu: Prostorné auto na pohodlné cestování

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 05.05.2020 10:16, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 30.04.2020 17:45 (Děkuju moc za všechny informac ...)

Zdravím, v práci mám vícero mladých aktivních lidí a vím, že řeší podobné dilema. Nakonec koupí větší vůz, protože mají špatnou zkušenost nechat, byť na chvíli drahé kolo na stojanu.
Bohužel i Berlingo je nejlepší v dieslu, ale není tak hlučné, teda mě se nezdálo hlučné (2015.1.6HDI) a místa je jak v katedrále
V tom benzínu ještě zkuste projet Ford Grand C-MAX, na dlouhé cesty může být i 1.0 Ecoboost, jen ověřte, zda byla v rámci svolávačky vyměněna hadička chlazení, která ráda praskala.
Za mě C-MAX je velmi odolné a na řízení příjemné auto, větší než C3 Picasso.
ALE jestli jste si zamilovala C3 Picasso, raději jej vemte, protože budete mít radost v každý všední den a to stojí i za pár návštěv v servisu Spolehlivostí je to 1.6 HDI > 1.2 Puretech > 1.4 VTi, ale jak jsem psal, pokud se budete dobře starat o Vti, měnit každý rok olej, jezdit na kvalitní benzín, pak je tu naděje, že motor něco vydrží.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Utorok 05.05.2020 14:54, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 05.05.2020 10:16 (Zdravím, v práci mám vícero ml ...)


Dobrý den,víte že jste mi udělal radost ? Někdo by řekl,ženská neví co chce.Napsal jste to úplně přesně. Mám náročnou práci a myslím,že si zasloužím více prostoru a pohody a za to jsem ochotna si připlatit. Vnímám to tak,když už se člověk pro auto rozhodne,tak opravdu zvážit na jaký účel.Navíc, jakmile si člověk zvykne na větší vůz,do malého se nechce. Koukala jsem na lůžkovou úpravu ve vozech Berlingo,Peugeot partner,VW Caddy. Děkuju
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Utorok 05.05.2020 15:15, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 05.05.2020 10:16 (Zdravím, v práci mám vícero ml ...)


Ano a takovou info.jsem potřebovala vědět.Pokud se k benzínovému motoru 1.4 ,budu chovat slušně a s péčí ,zda-li to ovlivní chod motoru a výdrž.Frajeřiny již mám za sebou,něco najeto také ,nyní jsem již v období poklidu,příroda ,kolo ,užívání si jízdy. Doposud jezdím na skútru 125 Honda,za 5 let 50 tis najeto. .Musím říci ,že péče je snad dražší než o auto.Na dlouhé cestování,bych přeci jen, již na 4 kolech.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Piatok 08.05.2020 20:51, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 05.05.2020 15:15 (Ano a takovou info.jsem potřeb ...)


Měla jsem možnost vyzkoušet Berlingo s panoramatickou střechou,souhlasím, posezení ,prostor jak v katedrále.Sedí se v tom příjemně.Co mne zarazilo ,že na 9 let starém vozidlu jsem při kontrole motoru,zjistila rez na vnitřní hraně kapoty.Téměř stejný je Peugeot partner Tepee . A do třetice VW Caddy, abych porovnala rozdíly.Bohužel u těchto dodávkových MPV se nedají sklopit sedačky do roviny, ale délka prostoru na ležení, se shoduje s délkou u Piccasa. Navíc nástavbou se dá lůžkový prostor řešit. Mám v plánu ještě vyzkoušet C max. Díky
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Streda 20.05.2020 19:35, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 08.05.2020 20:51 (Měla jsem možnost vyzkoušet Be ...)

Prosím o radu či vysvětlení. U Berlinga 1.6 HDI kolem ročníku 2015 jsou motory se 73,84,88 KW
Jaký doporučujete,či jaký je dostačující na delší trasy cca 1500km měsíčně ? Jde jen o výkon či kvalitnější motor ? Děkuji za info.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Streda 20.05.2020 22:23, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 20.05.2020 19:35 (Prosím o radu či vysvětlení. U ...)

Dobrý den, od roku 2015 jde u všech výkonových verzí o stejný motor, takže můžete vybírat jen podle stavu vozu.
Určitě měňte olej co rok/15000km, berte kvalitní naftu a dávejte aditivum do ni, stačí české VIF.
Oplatí se Vám to, držím palec!
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Piatok 22.05.2020 20:04, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 20.05.2020 22:23 (Dobrý den, od roku 2015 jde u ...)


Děkuji za info.Co se týče karoserie u Berling-Peugeotu Tepee, u všech vozu roku 2015-2017,které jsem prošla , naj.od 5O-100,se objevuje rez, z vnitřní strany kapoty . Údajně jde o slabé místo u těchto vozů. Nevím jak je to u starších vozů.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 26.05.2020 12:13, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 22.05.2020 20:04 (Děkuji za info.Co se týče karo ...)

Dobrý den, můj kamarád a kolega má 2015, kupovaný jako nový a rez nemá, pak má člověk radit Dá se to ošetřit antikorozním nátěrem, zkuste vyjednat slevu nebo ať to udělá prodejce - nejde o nic složitého ani drahého.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Utorok 26.05.2020 20:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 26.05.2020 12:13 (Dobrý den, můj kamarád a koleg ...)


Dobrý večer . Děkuji Vám za pomoc a rady.Byť Picasso je opravdu krásné,pohodlné,nakonec jsem zvolila Berlingo .Je prostornější,neni tak hlučné. V plánu mám přestavbu na spaní. Po dlouhém hledání jsem konečně spokojená.Mám r.2017,nafta 88kw, s nízkým nájezdem ,garance km,od dobrého prodejce, kapota bez známky rezu.
reagovať
rbiciste
počet príspevkov83
dátum registrácie30.09.2011
Streda 27.05.2020 07:01, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 26.05.2020 20:11 (Dobrý večer . Děkuji Vám za po ...)

Gratuluju! Jsem si jistý, že jste si vybrala dobře.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Nedela 31.05.2020 20:05, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: rbiciste, 27.05.2020 07:01 (Gratuluju! Jsem si jistý, že j ...)


Děkuju Přemýšlím nad ošetřením celého spodku auta s dutinami. Oplatí se to ? Děkuji za info.ohledně aditiva,určitě toto budu dodržovat.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Utorok 02.06.2020 09:59, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 31.05.2020 20:05 (Děkuju Přemýšlím nad ošetř ...)


Dobrý den,nevím jestli jsem vybrala dobře,přemýšlím nad odstoupením od smlouvy.Při zkušební jízdě bylo vše v pořádku ovšem při převzetí vozidla,po 50km ,auto začalo topit,nejvíce teplého vzduchu šlo k nohám.Auto jsem vrátila. Byl zjištěn špatný kompresor klimatizace. Auto si ochotně převzali,s tím,že díl vymění.Údajně se tento problém stává,pokud nemá klimatizace servis.Tak si říkám,pokud nebylo o klimatizaci postaráno ,tak jak to bude s ostatními díly.Moc k tomu důvěru nemám,navíc otázka je,jestli to je jediný problém a má-li nefunkční kompresor vliv na topení.Máte s tím někdo zkušenosti ? Podotýkám stáří vozidla Berlingo,2017,naj.55 tis.
reagovať
BobanHTP
počet príspevkov2404
dátum registrácie19.08.2015
Utorok 02.06.2020 12:42, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 02.06.2020 09:59 (Dobrý den,nevím jestli jsem vy ...)

Dobrý den, kompresor klimatizace může někdy odejít, nám zlobil v ročním Rapidu. Jestli Vám vůz opraví, tak není důvod panikařit
Pro jisotu můžete vzít vůz na kontrolu do Citroen servisu, pak bych se rozhodl...
Držíme palec!
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Utorok 02.06.2020 15:26, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 02.06.2020 12:42 (Dobrý den, kompresor klimatiza ...)


Děkuju za info. Ano,kompresor vymění.Ještě jedna info.Pokud již vůz není v záruce a to jsem si u Citroenu zjišťovala,je přesto lepší dávat auto do autoriz.servisu ? Děkuju
reagovať
Giorgio
počet príspevkov814
dátum registrácie09.05.2007
Streda 03.06.2020 06:45, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 02.06.2020 15:26 (Děkuju za info. Ano,kompresor ...)


To záleží servis od servisu. U autorizovaného servisu máte jistotu, že má k dispozici všechny odpovídající nástroje a techniku, taky mají nejlepší přístup k originálním náhradním dílům. Neautorizované servisy v tomto někdy musejí improvizovat. Na druhé straně v autorizovaném servisu obvykle mají vyšší hodinovou sazbu a pracují podle časových norem výrobce, takže někdy zaplatíte víc, než byste musela, navíc se tam střídají učni, kteří pak odcházejí za lepším výdělkem do neznačkových servisů nebo vlastních dílen. Pro běžný pozáruční servis je asi lepší volit neznačkový, slušně vybavený servis, s dobrou referencí od někoho důvěryhodného. Pokud je neautorizovaný servis například smluvním střediskem velkých pojišťoven pro opravy po nehodách, případně smluvním partnerem pro garanční prohlídky firem poskytujících operativní leasing, neměla byste mít problém.
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Pondelok 22.06.2020 16:44, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 02.06.2020 12:42 (Dobrý den, kompresor klimatiza ...)


Dobrý den ,ještě jednou děkuji za Vaše informace a pomoc.Kliemakompresor vyměněn na účet býv.majitele vozu.Auzorizovaným prodejcem, byla prodloužena 14 denní lhůta na vrácení vozu.Vážím si tohoto prodejce ,který bez problému řešil tuto situaci,skvělé jednání,skvělí zaměstnanci. Vůz je již po servise,kromě vým,brzd.destiček a kotoučů,běžné údržby,je vůz v pořádku.Jsem spokojená
reagovať
Betty
počet príspevkov31
dátum registrácie24.04.2020
Štvrtok 25.06.2020 17:11, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: BobanHTP, 20.05.2020 22:23 (Dobrý den, od roku 2015 jde u ...)


Dobrý den,prosím Vás,u jaké čerpací stanice tankovat kvalitní naftu a po každém natankování dávat aditivum ? Kolik ,množství je na litry ? Doposud jsem měla auto na benzín,proto žádné info.ohledně nafty nemám.Děkuju.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Štvrtok 25.06.2020 23:28, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: Betty, 25.06.2020 17:11 (Dobrý den,prosím Vás,u jaké če ...)


Jedině toto https://granex.cz/vif-super-diesel-aditiv-letni-500ml Je zimní a letní. Nic jiného neber, tohle opravdu funguje a je jednoznačně nejlepší. Dávkování 1ml na litr nafty. Předávkování nevadí. Víčko má 20 ml. A nejprve se nalije do nádrže VIF a až pak tankovat naftu, aby se to promíchalo. Jestli má auto u hrdla nádrže záklopku, tak budeš potřebovat i speciální nálevku. Tohle mě dost sere, jak tam dneska dávají tu záklopku a pak se poser, jak tam chceš dát VIF. U Fordů jsou originál mini nálevky, fungují perfektně. U Mercedesu používám plastovou olejničku a využívám malé mezery kolem krycího plechu(záklopky), kam vrazím trubičku od té plastové olejničky a VIF tam takhle vstříknu. Kdyby tam ty hovadiny necpali, tak by to bylo super. Jenže protože existují tupani, co pletou naftu s benzínem, tak tam tyhle pí*oviny výrobci dávají a pistole se nedá zaměnit. Tady máš celou proceduru tankování Kugy, všechno názorně uvidíš od času cca 37:20 https://www.youtube.com/watch?v=FRCs1SLaC-c Do Kugy tankuji výhradně Eurooil Optimal diesel bez biosložky. Tedy klasickou, pravou naftu bez sraček. Protože je bez methyl esteru, tak má horší mazivost, tak vždy přidávat VIF, který se o excelentní mazivost postará. Mercedes tankuji Eurooil nebo Shell, protože Eurooil prostě není všude a někdy jsem schopen vyjet klidně 150 litrů za den. Do Fiesty se leje benzín(tady asi moc nezáleží kde, hlavně aby měla pumpa výtoč), ale taky k tomu jde kvůli EB motoru VIF pro benzínové motory. Kvůli čištění vstřikovačů, ventilů, ... Tak good luck.
reagovať
duch
počet príspevkov57
dátum registrácie16.12.2008
Piatok 03.07.2020 12:30, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: TomasB, 25.06.2020 23:28 (Jedině toto <U>https:// ...)


Trochu bych upravil - mírné předávkování nevadí. Četl jsem o situaci kde do nádrže nalili omylem celé 1/2 litrové balení VIF a motor měl značné problémy s pravidelností chodu a nechtělo se mu do otáček. Myslím že i výrobce před tím varuje.
Každopádně používám VIF také pravidelně jak u nafty tak u benzínu a bez problémů.
reagovať
TomasB
počet príspevkov401
dátum registrácie11.02.2019
Piatok 03.07.2020 12:57, RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: RE: prostorné auto na pohodlné cestování
citácia:
reakce na: duch, 03.07.2020 12:30 (Trochu bych upravil - mírné př ...)


No tak to by snad udělal jen někdo slaboduchý.
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.