0
späť
 

diskuze k tématu: Nezávislé topení v autě v zimě potěší

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 23.12.2008 23:38, RE: problémy
HoNZA napísal:
Auta s teplovodním nezávislým vyhříváním máme ve firmě. V Octavii 2.0 TDI je to moc prima - motor jede hned, není třeba ztrácet čas pomalou jízdou... ALE: už to vytlouklo u obou aut baterii a pocuchalo elektroniku, i když nám to namontovali ve značkovém servisu. Blblo stahování okýnek i imobilizér. Topení je prima investice, ale pouze a jen do služebního auta. Doma radši budu chvíli mrznout - je to podstatně lacinější.
... nebo si za pár kaček koupit odporový drát a trochu popřemýšlet kam s ním ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 25.12.2008 08:47, RE: ANO, určitě ano
Kylie napísal:
Naprosto JEDNOZNAČNĚ doporučuji všem a každému a podotýkám, že některé nové vozy tento "geniální vynález" již mají jako příplatkovou výbavu (třeba nový Citroën C5).
PS: Už jsem říkala ANO? Tak tedy: ROZHODNĚ ANO!
Můj německý šéf si pořídil vůz nejmenované prémiové automobilky se čtyřmi kruhy s originálně zabudovaným nezávislým topením. Jednou se jeho manželka podívala z okna a říká: "Hoří ti auto!". A měla pravdu. Auto lehlo popelem. Naštěstí měl auto plně pojištěné, protože automobillka odmítla jakoukoli odpovědnost. Ještě dnes se prý soudí pojišťovna s automobilkou o úhradě škody...
Jak říkám, topení bylo koupené přímo s novým autem jako zvláštní výbava. Jaká bude asi záruka v případě dodatečně zabudovaného topení?
Jinak není šéf žádný trottel, aby parkoval na suché trávě.
Ijon
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 27.12.2008 20:38, Boss kein Trottel ist?
ijon napísal:
Můj německý šéf si pořídil vůz nejmenované prémiové automobilky se čtyřmi kruhy s originálně zabudovaným nezávislým topením. Jednou se jeho manželka podívala z okna a říká: "Hoří ti auto!". A měla pravdu. Auto lehlo popelem. Naštěstí měl auto plně pojištěné, protože automobillka odmítla jakoukoli odpovědnost. Ještě dnes se prý soudí pojišťovna s automobilkou o úhradě škody...
Jak říkám, topení bylo koupené přímo s novým autem jako zvláštní výbava. Jaká bude asi záruka v případě dodatečně zabudo...
Milý ijon(e), chválím správně napsané použité nečeské slovíčko, ale kdyby si místo "olympiády" na čelní masce pořídil něco "spolehlivého" méně "problémového" (třeba dva šípy, místo čtyř kroužků), tak by ... třeba ... nehořelo ...
Ale vážně, to NEní "běžná" závada ... ani dodatečně zabudované topení (kvalitní firmou) nebývá problém. "Katastrofu" samozřejmě může způsobit i špatně zapojený sporák, ale "original" nezávislého topení se nebojte ... radím všem (alespoň u Citroën ,-) ... ne "zase" vážně, pokud montáž nebude "made in doma po večerech" a údržba NEbude rovna kvalitě úklidu toilet na dálničním odpočívadle v ... a u ... a také ... a ..., tak problémy nebudou (jen teplo, teplíčko a pohoda a ...)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.12.2008 09:33, RE: Boss kein Trottel ist?
Kylie napísal:
Milý ijon(e), chválím správně napsané použité nečeské slovíčko, ale kdyby si místo "olympiády" na čelní masce pořídil něco "spolehlivého" méně "problémového" (třeba dva šípy, místo čtyř kroužků), tak by ... třeba ... nehořelo ...
Ale vážně, to NEní "běžná" závada ... ani dodatečně zabudované topení (kvalitní firmou) nebývá problém. "Katastrofu" samozřejmě může způsobit i špatně zapojený sporák, ale "original" nezávislého topení se nebojte ... radím všem (alespoň u Citroën ,-) ... ne "zase" váž...
Pravda, šéf si toho tepla také užil, ani nečekal, že ho bude tolik... Jinak požár byl skutečně způsoben originálně zamontovaným přídavným topením, jak potvrdil expert. Nemusím samozřejmě dodávat, že tento závěr automobilka odmítla. Ono je vždy jednodušší prohlásit, že za to může suchá tráva. I vzhledem k tomu, že po požáru nezůstala žádná tráva zelená v okruhu minimálně dvaceti metrů.
Nu, jeho nové auto už nemá nezávislé topení.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.12.2008 11:00, Já to (asi) risknu ..
ijon napísal:
Pravda, šéf si toho tepla také užil, ani nečekal, že ho bude tolik... Jinak požár byl skutečně způsoben originálně zamontovaným přídavným topením, jak potvrdil expert. Nemusím samozřejmě dodávat, že tento závěr automobilka odmítla. Ono je vždy jednodušší prohlásit, že za to může suchá tráva. I vzhledem k tomu, že po požáru nezůstala žádná tráva zelená v okruhu minimálně dvaceti metrů.
Nu, jeho nové auto už nemá nezávislé topení.
... a do nového vozu si topení objednám (tedy pokud "zvítězí" předvybraná C5 2.7 HDi) - ono to přeci jen chvíli trvá, než diesel "zatopí" a já "zmuzlina" ... já ochladím sklenici i uprostřed léta.
Ano, "hádky/bitvy" kdy jeden "znalec" praví "jasně vlevo" a druhý "jednoznačně vpravo" znám ... to je "radost". Věřím, že to chyba v konstrukci topení, nebo spíše jeho špatná montáž mohla způsobit, tak je to ale (málem) u všech výrobků co používáme a to by člověk nemohl používat ni varnou konvici či pračku.
PS: Jedu se na pár dní "oteplit" tak zatím "pěknou jízdu" a já doporučuji přídavného (nezávislého) topení ve voze se NEbát a klidně si ho pořídit (a používat), alespoň v Citroën C5 to NEbýt problém
PPS: Místo kroužků šípy, to je "řešení"! Ušetříte, pohodlněji jezdíte, tišší kultivovanější diesly máte a ještě vám auto nevyhoří ... no nekupte to ,-)
Pěkný den (vlastně něco přes týden)
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 28.12.2008 22:32, RE: http://www.flickr.com/photos/30642098@N08
Kylie napísal:
TAKHLE je správná adresa té stránky - omlouvám se .. (popravdě NEvyhovuje mi, že příspěvky musím psát přes TipCars - na LN se dají nově již jen číst - pro mé "blesko-rychlo-psaní" to bylo ze strany Lidovek.cz .. "praktičtější" "rychlejší" - prostě mně osobně VÍCE vyhovovaly) .. to byla maličko "výmluva", abych "chybku" omluvila, ale trošičku je to i pravda ..
Já tu vaši větu trochu "nepochopoula" (to byl VTÍPEK, že jsem to "po vás" opsala .., neb jednak mi (kurs rychločtení doporučuji a je bezva...
Ramones@centrum.cz říká,že je Kylie kočka s úžasnými rty))...ale já jezdím ve Voyageru)
reagovať
skýn
počet príspevkov7
dátum registrácie16.02.2014
Utorok 16.12.2014 06:59, přídavné topení elektrické Ford
Ahoj,pořídil jsem si nedávno dieselové Mondeo z roku 2008 a má podle Etisu "supplemental air heater" - přídavné topení elektrické. Nevíte někdo, co to je a jak by to mělo fungovat? Díky
reagovať
brin
počet príspevkov727
dátum registrácie28.03.2011
Utorok 16.12.2014 12:29, Elektro článek
Funguje to po nastartování v zimě a má to urychlit nástup topení v případě nízkých teplot. Je to v podstatě odporová spirála.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.