0
späť
 

diskuze k tématu: Kupujete nové pneumatiky? Čtěte dále.

kategórie zaradenia témy:
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Utorok 17.03.2015 11:16, RE: důvod
Koloss napísal:
Pepe napísal:
Když vidím, co vozí překupníci kámošovi do pneuservisu, a ono se to prodá , tak se mi ježí chlupy na těle. Ale pokud bude poptávka a limit defacto nijaký, tak to pokvete...
Doufám, že kámoš má někde napsaný, že takové gumy jsou jen pro dekoraci a ne pro ježdění na silnici, aby byl krytej. Protože až se někdo vymele a policajti to odhadnou, že to je kvůli mizerným gumám a člověk se bude bránit že mu to tenhle prodal. tak bude veselo.


každý má soudnost aby věděl co kupuje. já bych neměl žaludek to prodávat, ale když se najde blb co to koupí tak je to čistě jeho rybíz.
reagovať
David V
počet príspevkov2063
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 17.03.2015 11:26, RE: zadek vs předek
driver111 napísal:
Je to asi 2 roky co mě vyškolila bratrova a6 4x4x v zimě v docela nepříjemném místě. Bylo to lehce pod sněhem, jel jsem přes malý horizont do pravé a cca po 15 metrech byla levá. Za normálních okolností to tam dávám poslepu rychle, tenkrát jsem jel docela pomalu a s respektem s tím, že jsem věděl, že gumy jsou už na hraně,cca 4,5 mm v předu a vzadu tak 3. Auto se mi spakovalo v zatáčce za horizontem - ustřelil mi zadek z ničeho nic bez varování, tak jsem to honil po cestě naštěstí nic nejelo a do druhé zatáčky jsem jel úplně opačně, no nakonec jsem to ustál se štěstím bez škrábance, měl jsem ruky do pletýnky ale dobré. No a právě v tu dobu jsem přemýšlel nad tím proč mi kamarád v servisu říkal - lepší gumy do zadu, tak už jsem to asi pochopil - ty zadky to prostě nepobraly a auto se utrhlo, ale stejně dávám lepší do předu :)


Tak koukám, že u 4-kolek a čistě zadního náhonu to zajisté smysl má, tam se směrová stabilita rozhodí i přenosem hnací síly, čili lepší vzorek na zadní osu, ale u předokolky bych asi zůstal u lepších gum na přední nápravě.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1136
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 17.03.2015 12:13, RE: důvod
Koloss napísal:
Pepe napísal:
Když vidím, co vozí překupníci kámošovi do pneuservisu, a ono se to prodá , tak se mi ježí chlupy na těle. Ale pokud bude poptávka a limit defacto nijaký, tak to pokvete...
Doufám, že kámoš má někde napsaný, že takové gumy jsou jen pro dekoraci a ne pro ježdění na silnici, aby byl krytej. Protože až se někdo vymele a policajti to odhadnou, že to je kvůli mizerným gumám a člověk se bude bránit že mu to tenhle prodal. tak bude veselo.


Tak napsaný to nikde nemá, s takovým materiálem se na účty nehraje. Jen je to příklad toho, co finančně lépe situovaný a navíc zodpovědný Němec vyhodí (v rámci vlastní bezpečnosti), u nás ještě "poslouží". Ty gumy mají třeba 2mm i víc, takže z pohledu provozu na PK není problém. Ale jak je na tom kostra, to nikdo neví, ani nezjišťuje.
reagovať
Pepe
počet príspevkov1136
dátum registrácie09.05.2007
Utorok 17.03.2015 12:18, RE: důvod
tomaskrtek napísal:
Koloss napísal:
Pepe napísal:
Když vidím, co vozí překupníci kámošovi do pneuservisu, a ono se to prodá , tak se mi ježí chlupy na těle. Ale pokud bude poptávka a limit defacto nijaký, tak to pokvete...
Doufám, že kámoš má někde napsaný, že takové gumy jsou jen pro dekoraci a ne pro ježdění na silnici, aby byl krytej. Protože až se někdo vymele a policajti to odhadnou, že to je kvůli mizerným gumám a člověk se bude bránit že mu to tenhle prodal. tak bude veselo.
každý má soudnost aby věděl co kupuje. já bych neměl žaludek to prodávat, ale když se najde blb co to koupí tak je to čistě jeho rybíz.


Tak je evidentní, že po této "kategorii" sáhnou lidi, kteří by sadou nových gum (kdyby na ně měli) hodnotu svého přibližovadla minimálně zdvojnásobí. Z pohledu toho, že tam přijedou s hadrama, ze kterých čumí dráty a odjedou s obutím lehce nad přípustnou hranicí, se to dá brát jako dobrá věc.
reagovať
tomaskrtek
počet príspevkov982
dátum registrácie18.03.2008
Utorok 17.03.2015 12:34, RE: důvod
Pepe napísal:
tomaskrtek napísal:
Koloss napísal:
Pepe napísal:
Když vidím, co vozí překupníci kámošovi do pneuservisu, a ono se to prodá , tak se mi ježí chlupy na těle. Ale pokud bude poptávka a limit defacto nijaký, tak to pokvete...
Doufám, že kámoš má někde napsaný, že takové gumy jsou jen pro dekoraci a ne pro ježdění na silnici, aby byl krytej. Protože až se někdo vymele a policajti to odhadnou, že to je kvůli mizerným gumám a člověk se bude bránit že mu to tenhle prodal. tak bude veselo.
každý má soudnost aby věděl co kupuje. já bych neměl žaludek to prodávat, ale když se najde blb co to koupí tak je to čistě jeho rybíz.
Tak je evidentní, že po této "kategorii" sáhnou lidi, kteří by sadou nových gum (kdyby na ně měli) hodnotu svého přibližovadla minimálně zdvojnásobí. Z pohledu toho, že tam přijedou s hadrama, ze kterých čumí dráty a odjedou s obutím lehce nad přípustnou hranicí, se to dá brát jako dobrá věc.


to asi jo ale když už mám hluboko do kapsy tak radši koupím nějaké noname nebo protektory než ojetiny s bůh ví jakou historií, když už musím zaplatit za přezutí. ojeté bych koupil jedině jako celou sadu na ráfkách od někoho komu zbyly po prodeji auta, a jedině kdyby byl vzorek 60% a víc a všechny 4 stejné
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.