0
späť
 

diskuze k tématu: Jak mladí hřeší za volantem?

kategórie zaradenia témy:
Zdeny60
počet príspevkov1244
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 05.08.2016 13:38, RE: To Zdeny, můj názor
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.


Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.
A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.
reagovať
Reno
počet príspevkov1352
dátum registrácie30.03.2010
Piatok 05.08.2016 14:23, RE: To Zdeny, můj názor
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.
Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.


Tak nějak mi nesedí aby šedesátník šel závodit do serpentin na kopec, to je výsada mladých autařů a motorkářů...

reagovať
sheogorath
počet príspevkov527
dátum registrácie27.05.2016
Piatok 05.08.2016 14:23, RE
Zdeny, ale ted zase pausalizujes ty. Kolik tech 50-60niku ridi sporadicky parkrat za mesic?
Spousta z nich v plne sile neni (a spousta je).
Taky si predstav, ze spoustu lidi rizeni nebavi, nijak se v tom nezlepsujou, nereknou si "tohle jsem mohl udelat lip" .. proste si to odtrpi, dojedou do cile a hotovo.
A ta veta, kde pises, ze nechlastaji....

Je to proste kus od kusu, starej, mladej, je to uplne fuk. Zalezi co ma v hlave - mladej co nema praxi, pokud ma rozum si rekne, ze pojede v klidku a soustredene, protoze neni vyjezdenej. Takto muze predstavovat mensi riziko, nez vyjezdenej "kral silnic" s milionem km na konte a sebevedomim v oblacich....

Je to spis arogance a bezohlednost, nez vek...
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1327
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 05.08.2016 14:41, RE: To Zdeny, můj názor
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.
Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.


Zdeny, i kdybys měl 100let, nedává ti to žádné právo kázat a moralizovat - ty máš názor, já také (já se bohužel už dlouho do kategorie mladých počítat nemohu , za chvíli mě vyškrtnou i z kategorie střední věk ).
Těch lidí o kterých tak rád mluvíš, nebo spíš kážeš (nás, co máme najeto milion km a víc), je v porovnání s ostatními hrstka, tvoříme možná promile počtu řidičů. Průměrný kilometrový roční nájezd je v ČR 13000km = průměrný řidič najede milion km za 77let, mě to trvalo necelých 20let. Opravdu chceš operovat kilometrovými "milionáři" jako příkladem? Pokud by byla správná tvá úvaha a bylo nás alespoň pár procent, znamená to, že většina nenajede ani těch 13000 ročně...to je nějaká praxe v řízení? Děláš si legraci? Jen tak mimochodem, nikde jsem nepsal o 50-60tnících (to si na sebe vztahuješ sám), psal jsem vždy o 60+ a tam je, zvlášť po překročení 65ky, zhoršení diametrální. Netvrdím, že jsou všichni staří špatní (nebo spíš nepředvídatelní) řidiči, ale po 65ce je jich drtivá většina. Teď se cítíš v plné síle (což nemusí odpovídat realitě), ale co bude po 65ce sám nevíš - ale neboj zjistíš to brzy, už to máš "za pár" .
To, že tvoje nebo moje generace za volantem nechlastá (ty drogy snad) nebudu komentovat, musel bych ti napsat něco o naivním troubovi a to nechci.
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1244
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 05.08.2016 15:01, RE: To Zdeny, můj názor
Pavlik napísal:
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.
Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.
Zdeny, i kdybys měl 100let, nedává ti to žádné právo kázat a moralizovat - ty máš názor, já také (já se bohužel už dlouho do kategorie mladých počítat nemohu , za chvíli mě vyškrtnou i z kategorie střední věk ). Těch lidí o kterých tak rád mluvíš, nebo spíš kážeš (nás, co máme najeto milion km a víc), je v porovnání s ostatními hrstka, tvoříme možná promile počtu řidičů. Průměrný kilometrový roční nájezd je v ČR 13000km = průměrný řidič najede milion km za 77let, mě to trvalo necelých 20let. Opravdu chceš operovat kilometrovými "milionáři" jako příkladem? Pokud by byla správná tvá úvaha a bylo nás alespoň pár procent, znamená to, že většina nenajede ani těch 13000 ročně...to je nějaká praxe v řízení? Děláš si legraci? Jen tak mimochodem, nikde jsem nepsal o 50-60tnících (to si na sebe vztahuješ sám), psal jsem vždy o 60+ a tam je, zvlášť po překročení 65ky, zhoršení diametrální. Netvrdím, že jsou všichni staří špatní (nebo spíš nepředvídatelní) řidiči, ale po 65ce je jich drtivá většina. Teď se cítíš v plné síle (což nemusí odpovídat realitě), ale co bude po 65ce sám nevíš - ale neboj zjistíš to brzy, už to máš "za pár" .To, že tvoje nebo moje generace za volantem nechlastá (ty drogy snad) nebudu komentovat, musel bych ti napsat něco o naivním troubovi a to nechci.


Já se s tebou hádt nebudu. Nemám na to čas a hlavně, nic to nevyřeší. O tom chlastu za volantem - jistě jsou70 ti letí, co čuří. Ale jejich % je mizivé. Zato však stačí mrknout na kteroukoliv diskotéku v kdekterém městě a je ti doufám jasné, co mám na mysli. Stačí se podívta večer k benzínovce, kdo tam sedéí a co tam dělá a čím tam přejelo. Ale důchodce tam fakt - opět - nevidím Stačí se podívta na kterýkliv party ¨at techno, nebo tuning - a aopět - co se tam dějě, víš sám. ALe důchodci tam zase nejdou.

A ted mi po pravdě odpověz na otázku: proč je kolem silnic tolik křížů, kde je věk po 25 let? Proč nviny nešijou do důchodců, co zabíjí neviné lidi na silniccíh? Atd....
Abych o tom naivním troubovi nemusel psát já tobě.

reagovať
Pavlik
počet príspevkov1327
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 05.08.2016 15:54, RE: To Zdeny, můj názor
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.
Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.
Zdeny, i kdybys měl 100let, nedává ti to žádné právo kázat a moralizovat - ty máš názor, já také (já se bohužel už dlouho do kategorie mladých počítat nemohu , za chvíli mě vyškrtnou i z kategorie střední věk ). Těch lidí o kterých tak rád mluvíš, nebo spíš kážeš (nás, co máme najeto milion km a víc), je v porovnání s ostatními hrstka, tvoříme možná promile počtu řidičů. Průměrný kilometrový roční nájezd je v ČR 13000km = průměrný řidič najede milion km za 77let, mě to trvalo necelých 20let. Opravdu chceš operovat kilometrovými "milionáři" jako příkladem? Pokud by byla správná tvá úvaha a bylo nás alespoň pár procent, znamená to, že většina nenajede ani těch 13000 ročně...to je nějaká praxe v řízení? Děláš si legraci? Jen tak mimochodem, nikde jsem nepsal o 50-60tnících (to si na sebe vztahuješ sám), psal jsem vždy o 60+ a tam je, zvlášť po překročení 65ky, zhoršení diametrální. Netvrdím, že jsou všichni staří špatní (nebo spíš nepředvídatelní) řidiči, ale po 65ce je jich drtivá většina. Teď se cítíš v plné síle (což nemusí odpovídat realitě), ale co bude po 65ce sám nevíš - ale neboj zjistíš to brzy, už to máš "za pár" .To, že tvoje nebo moje generace za volantem nechlastá (ty drogy snad) nebudu komentovat, musel bych ti napsat něco o naivním troubovi a to nechci.
Já se s tebou hádt nebudu. Nemám na to čas a hlavně, nic to nevyřeší. O tom chlastu za volantem - jistě jsou70 ti letí, co čuří. Ale jejich % je mizivé. Zato však stačí mrknout na kteroukoliv diskotéku v kdekterém městě a je ti doufám jasné, co mám na mysli. Stačí se podívta večer k benzínovce, kdo tam sedéí a co tam dělá a čím tam přejelo. Ale důchodce tam fakt - opět - nevidím Stačí se podívta na kterýkliv party ¨at techno, nebo tuning - a aopět - co se tam dějě, víš sám. ALe důchodci tam zase nejdou.A ted mi po pravdě odpověz na otázku: proč je kolem silnic tolik křížů, kde je věk po 25 let? Proč nviny nešijou do důchodců, co zabíjí neviné lidi na silniccíh? Atd....Abych o tom naivním troubovi nemusel psát já tobě.


Ale důchodci zabíjejí na silnicích ostatní, úplně stejně jako mladí. Možná i častěji, protože ti mladí většinou "zrakví" sebe. Na druhou stranu, na to jak málo důchodci najezdí, způsobují pozoruhodné procento nehod.
O chlastu se opravdu nemá cenu hádat, staří chlastají úplně stejně jako mladí, jen je nevidíš (hospoda je uzavřený objekt ).
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1244
dátum registrácie08.09.2009
Piatok 05.08.2016 17:23, RE: To Zdeny, můj názor
Pavlik napísal:
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Zdeny60 napísal:
Pavlik napísal:
Promiň Zdeny, ale přečti si můj příspěvek ještě jednou. Sice chápu, že jsem ti jako staršímu šlápnul na kuří oko, ale mohl bys mi vysvětlit, kde je souvislost mezi pilotem (pečlivě vybraný profesionál, který neustále létá, je neustále cvičen a hlídán po zdravotní stránce) a "běžným dříve narozeným". Obyčejného řidiče nikdo průběžně necvičí a neškolí, přitom by to spousta lidí potřebovala jako prase drbání. Praxe v řízeni je v ČR celkově malá a u starších ještě menší (roční kilometrový nájezd) a zdravotní způsobilost je k smíchu (podle toho co vídám za volantem). Já se prostě staříků za volantem bojím. Vím, že to nejde paušalizovat, ale spousta starých lidí nená soudnost, kdy už za volant sedat nemají. Řešil bych to jednoduše trestní odpovědností lékařů za to, komu dají zdravotní potvrzení.
Stařík za volantem -pokud má 80, fakt nemá co dělat. Ale ty se navážíš do liíd mezi 50-60, ktzeří jsou v plné duševní a i fyzické síle a to je to, co me na vás mladších sere, protože - a prominte mi tu troufalost - řada z nás téměř šedesátníků vas strčí do kapsy levou zadní. My nejsem ta generace, o které jsem psal, která fetuje, chlastá a pak řídí a k tomu má najeto 3 tisíce km a myslí si, že je king. Chlapče, mnoho z nás má fakt přes ty dva nebo 3 mega km a to je dost na to, abychom mohli kázat.A jen jako důkaz uvedu Bludovský kopec - podívejte se, kdo jej znáte, jaká jsou data na těch křížích - ani jeden není starší 30 let a všichni tam zařvali vlastní blbostí a nezkušeností. Důkaz tohoto typu hovoří za vše. Ale kdepak, mládí má křídla endá si říct - naplsedy letos 18ti letá holka v Pasát - a hned dva záseky. A proč? protože byla mladá a nezkušená a udělal řadu chyb.
Zdeny, i kdybys měl 100let, nedává ti to žádné právo kázat a moralizovat - ty máš názor, já také (já se bohužel už dlouho do kategorie mladých počítat nemohu , za chvíli mě vyškrtnou i z kategorie střední věk ). Těch lidí o kterých tak rád mluvíš, nebo spíš kážeš (nás, co máme najeto milion km a víc), je v porovnání s ostatními hrstka, tvoříme možná promile počtu řidičů. Průměrný kilometrový roční nájezd je v ČR 13000km = průměrný řidič najede milion km za 77let, mě to trvalo necelých 20let. Opravdu chceš operovat kilometrovými "milionáři" jako příkladem? Pokud by byla správná tvá úvaha a bylo nás alespoň pár procent, znamená to, že většina nenajede ani těch 13000 ročně...to je nějaká praxe v řízení? Děláš si legraci? Jen tak mimochodem, nikde jsem nepsal o 50-60tnících (to si na sebe vztahuješ sám), psal jsem vždy o 60+ a tam je, zvlášť po překročení 65ky, zhoršení diametrální. Netvrdím, že jsou všichni staří špatní (nebo spíš nepředvídatelní) řidiči, ale po 65ce je jich drtivá většina. Teď se cítíš v plné síle (což nemusí odpovídat realitě), ale co bude po 65ce sám nevíš - ale neboj zjistíš to brzy, už to máš "za pár" .To, že tvoje nebo moje generace za volantem nechlastá (ty drogy snad) nebudu komentovat, musel bych ti napsat něco o naivním troubovi a to nechci.
Já se s tebou hádt nebudu. Nemám na to čas a hlavně, nic to nevyřeší. O tom chlastu za volantem - jistě jsou70 ti letí, co čuří. Ale jejich % je mizivé. Zato však stačí mrknout na kteroukoliv diskotéku v kdekterém městě a je ti doufám jasné, co mám na mysli. Stačí se podívta večer k benzínovce, kdo tam sedéí a co tam dělá a čím tam přejelo. Ale důchodce tam fakt - opět - nevidím Stačí se podívta na kterýkliv party ¨at techno, nebo tuning - a aopět - co se tam dějě, víš sám. ALe důchodci tam zase nejdou.A ted mi po pravdě odpověz na otázku: proč je kolem silnic tolik křížů, kde je věk po 25 let? Proč nviny nešijou do důchodců, co zabíjí neviné lidi na silniccíh? Atd....Abych o tom naivním troubovi nemusel psát já tobě.
Ale důchodci zabíjejí na silnicích ostatní, úplně stejně jako mladí. Možná i častěji, protože ti mladí většinou "zrakví" sebe. Na druhou stranu, na to jak málo důchodci najezdí, způsobují pozoruhodné procento nehod.O chlastu se opravdu nemá cenu hádat, staří chlastají úplně stejně jako mladí, jen je nevidíš (hospoda je uzavřený objekt ).


Když myslíš:
http://www.ibesip.cz/cz/pro-media/aktuality/133-mladi-ridici-a-ridici-s-kratkou-praxi-zavini-nejvice-nehod

strana 5:
https://www.chomutov-mesto.cz/?download=_/m-om-dopravni/priloha-c.-1---dopravni-nehody-dle-v-ku-a-ridicske-praxe.pdf

ještě budeš mlet?

A hned srana 6 dle praxe a najetých km (= jinými slovy úměrné věku).

reagovať
Pavlik
počet príspevkov1327
dátum registrácie09.10.2008
Piatok 05.08.2016 18:32, Zděný zděný zdeny
To víš, že budu "mlet", neb nejsem tvůj syn ani žáček, abys mě mohl okřikovat
reagovať
Zdeny60
počet príspevkov1244
dátum registrácie08.09.2009
Nedela 07.08.2016 07:05, A zase zabíjeli důchodci
https://www.novinky.cz/krimi/411275-srazku-aut-na-trinecku-neprezila-devitileta-divka.html

Včerejší příspěvek se mi neuložil, ale dneškem s tebou knčím, prostě jis demagog a nechceš přijmout obecný fakt, že na silnicicíh zahyne nejvíce lidí díky nikoliv důchodcům, ale mladé věkové kategorii, už jen proto, že mladých jezdí nejvíce (mladé jest u mě do 35 let).
reagovať
zmazaný používateľ
počet príspevkov
dátum registrácie
Nedela 07.08.2016 12:44, RE: A zase zabíjeli důchodci
Zdeny60 napísal:
https://www.novinky.cz/krimi/411275-srazku-aut-na-trinecku-neprezila-devitileta-divka.htmlVčerejší příspěvek se mi neuložil, ale dneškem s tebou knčím, prostě jis demagog a nechceš přijmout obecný fakt, že na silnicicíh zahyne nejvíce lidí díky nikoliv důchodcům, ale mladé věkové kategorii, už jen proto, že mladých jezdí nejvíce (mladé jest u mě do 35 let).


Je statisticky nesmyslné ohánět se jednou událostí.
Snažíte se vyvrátit něco, co je prostě fakt. Vzhledem k najetým km jsou staří lidé na silnicích nebezpečnější. Když berete mladé do 35 let, tak v tom případě já beru staré nad 61 let, podle rovnice: 35 (max mladý) - 18 (plnoletost) = 17 z toho plyne 79 (cca průměrný věk dožitý v ČR) - 17 = 61.
K alkoholu za volantem bych se raději nevyjadřoval... Bohatě mi stačí, když vidím našeho souseda, kterému je určitě přes 70, jak nemůže ani vylézt z auta, protože je nalitý. Ano, mladí se chodí bavit a alkohol při tom teče proudem, ale kolik z nich potom skutečně sedne za volant? Skoro nikdo. Každý si radši vezme taxi nebo se vždycky jeden z několika přátel ,,obětuje" a pije nealko. Kdežto starý vyleze z hospody a protože mu zdraví neumožňuje jít pěšky nebo sednout na kolo a na zavolání taxíku nemá dost rozumu nebo je mu líto těch pár korun, tak radši sedne za volant. Však co, vždyť je to kousek a má přece fůru zkušeností, že ano? . Takto to podložené vlastní zkušeností a myslím si, že se to docela dá paušalizovat.
reagovať
Pavlik
počet príspevkov1327
dátum registrácie09.10.2008
Nedela 07.08.2016 16:52, RE: A zase zabíjeli důchodci
Zdeny60 napísal:
https://www.novinky.cz/krimi/411275-srazku-aut-na-trinecku-neprezila-devitileta-divka.htmlVčerejší příspěvek se mi neuložil, ale dneškem s tebou knčím, prostě jis demagog a nechceš přijmout obecný fakt, že na silnicicíh zahyne nejvíce lidí díky nikoliv důchodcům, ale mladé věkové kategorii, už jen proto, že mladých jezdí nejvíce (mladé jest u mě do 35 let).


Proč mi opět vkládáš do úst něco, co jsem nenapsal - kde píšu, že důchodci jsou "nejvražednější" skupinou na silnici?? Ano, mladých (dle tvé definice) zahyne na silnici nejvíc - také jak sám přiznáváš nejvíc jezdí = statistické překvapení se nekoná.
Měl by sis ale ty své statistiky od Besipu lépe prostudovat, když je používáš jako argumenty, hovoří totiž proti tobě. Staří a zkušení (praxe nad 35let) způsobují nejvyšší počet smrtelných nehod (strana 7), a od 54 roku věku počet zaviněných nehod kontinuálně stoupá (strana 5) což jen potvrzuje moje slova, že mladí se naučí ale staří se už jen zhoršují - což se tedy statisticky vzato týká i tebe .
reagovať
tipl
počet príspevkov36
dátum registrácie25.04.2016
Nedela 07.08.2016 21:11, Mladý řidič
Mně je 24 let a přidám k tomu něco ze svého soudku...

Nebudu lhát, že jsem několikrát nezariskoval. Můj největší nešvar bylo právě předjíždění, kdy jsem neodhadl rychlost svoji jak auta a musel jsem brzdit . To už jsem zažil pár horkých chvilek.

A pak samozřejmě i NEZNALOST jízdních vlastností mého vozidla. Jsou věci ,které si prostě dovolit můžete a které jsou už za hranicí. A to kolikrát souvisí s bodem 1, předchozí situací.

I když to tu jaksi chybí v článku, proto článek mi spíše připomíná Blesk. Proto je i tolik křížků u silnice, protože člověk nezná své limity a neví, co si může doovlit. Podmínky se přirozeně mění podle počasí a ročního období.
reagovať
David V
počet príspevkov2063
dátum registrácie16.05.2007
Utorok 09.08.2016 18:55, RE: A zase zabíjeli důchodci
Pavlik napísal:
Zdeny60 napísal:
https://www.novinky.cz/krimi/411275-srazku-aut-na-trinecku-neprezila-devitileta-divka.htmlVčerejší příspěvek se mi neuložil, ale dneškem s tebou knčím, prostě jis demagog a nechceš přijmout obecný fakt, že na silnicicíh zahyne nejvíce lidí díky nikoliv důchodcům, ale mladé věkové kategorii, už jen proto, že mladých jezdí nejvíce (mladé jest u mě do 35 let).
Proč mi opět vkládáš do úst něco, co jsem nenapsal - kde píšu, že důchodci jsou "nejvražednější" skupinou na silnici?? Ano, mladých (dle tvé definice) zahyne na silnici nejvíc - také jak sám přiznáváš nejvíc jezdí = statistické překvapení se nekoná. Měl by sis ale ty své statistiky od Besipu lépe prostudovat, když je používáš jako argumenty, hovoří totiž proti tobě. Staří a zkušení (praxe nad 35let) způsobují nejvyšší počet smrtelných nehod (strana 7), a od 54 roku věku počet zaviněných nehod kontinuálně stoupá (strana 5) což jen potvrzuje moje slova, že mladí se naučí ale staří se už jen zhoršují - což se tedy statisticky vzato týká i tebe .


Pánové, letmo jsem zkoušel statistiky prostudovat, ale nenašel jsem žádnou rozumnou, která by dávala do souvislosti věk a roční nájezd km, což je podle mě dost směrodatný údaj. Hledal jsem zaviněné nehody s usmrcením pode věkových kategorií, přičemž kategorie 64+ mi přijde jako zavádějící, protože to skrývá i řidiče, kterým je přes 80. Kupříkladu tchán má 77 a řídí velmi dobře, ale v tomto věku je to silně individuální.
Nicméně se objevují samostatné kategorie 18-20 a 21-24, což ukazuje, že je účelnější statisticky spíše diferencovat věk mladých lidí, než starších.
Ideální by pak byla statistika zaviněných nehod dle věku s rozlišením, kde přišel o život pouze řidič a kde s sebou vzal ještě někoho dalšího. To je mravenčí práce tohle vyzobat. Jediné, co jsem našel je, že v roce 2015 přišlo o život při nehodách cca 600 lidí a z toho 50 byli z kategorie 64+, kteří byli zároveň viníci, ale protože tam nejsou ty kilometry, tak to nic moc neříká, tedy alespoň ne mně.
Ještě by se to dalo vztáhnout k počtu registrovaných řidičů v dané kategorii, to by taky mohl být ukazatel.
A moje zkušenosti jsou následující:
Pokud auto přede mnou jede divně tak:
- je to skutečně senior, typicky s kloboukem
- je to žena středního věku a starší (někdy skutečně nevyzpytatelné reakce)
- řidič/ka drží mobil (většinou mladý popřípadě ve středním věku)
- ty ožralé/zfetované bohužel zvenčí nepoznám

A "jede divně" bych definoval jako:
- kolísání rychlosti
- kličkování / jízda po prostředku
- bezdůvodně pomalá jízda
- nedání přednosti v jízdě
- špatné řazení v pruzích
- nepoužívání blinkrů
reagovať
1 2


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.