0
späť
 

diskuze k tématu: Za přetáčení tachometrů pokuta až 10 milionů Kč

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 12:21, Chce to používat rozum
Myslím že pokud by se lidi chovali rozumně, nebylo by stáčení km potřeba. Bohužel je většině kupců milejší auto se 100 000 km bez servisní knížky než auto s poctivými dvěma sty tisíci km se serviskou. Já mám na svém autě najeto 220 000km a auto je téměř neprodejné.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 13:58, Souhlas
Jsem všemi deseti pro, zejména by se mi zamlouvala možnost si podle VINu zkontrolovat najeté kilometry na netu. Nicméně bych to neřešil přes zákaz stáčení tachometru, kde si člověk může nastavit co chce i třeba proto, že se mu 238235 na tacho nelíbí, tak si dá 0 a také může dojít k poruše a někdo si tacho prostě vymění v rámci opravy. Směrodatný údaj by pak byl vyčtený z některé ECU v autě popřípadě ze zpráv o technické kontrole (všech, není jich tolik, aby je majitel nemohl schraňovat)nebo se vytvoří databáze, popřípadě servisních prohlídek po dobu záruky.
Stáčení tachometru je podvod, až v okamžiku, kdy se tím dotyčný obohatí, neboť může nadhodnotit cenu vozu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 14:04, Nový tachometr
Zajímalo by mně, když mám nový tachometr a nikdo na něm neumí nastavit km, co mám jako dělat ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 16:53, RE: Chce to používat rozum :-) ANO ANO
rm501 napísal:
Myslím že pokud by se lidi chovali rozumně, nebylo by stáčení km potřeba. Bohužel je většině kupců milejší auto se 100 000 km bez servisní knížky než auto s poctivými dvěma sty tisíci km se serviskou. Já mám na svém autě najeto 220 000km a auto je téměř neprodejné.
Ano,Ano s tím souhlasím. Není důležité kolik má auto najeto, ale jak se o něj člověk stará. A to co je napsáno víše je naprostá pravda. Ale to český debilové nepochopěj nikdy. Tak proto STÁČET, STÁČET, STÁČET
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 19:04, RE: Nový tachometr
Riccardo napísal:
Zajímalo by mně, když mám nový tachometr a nikdo na něm neumí nastavit km, co mám jako dělat ?
Hlavně ho nezkoušet prodat
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 03.05.2011 20:53, Ono když
se přihlédne k našim děravým silnicím, třeba projet pár obcí ve středních čechách je pro mě vždycky docela zážitek, tak ani není divu, že lidi tolik koukají na kilometry. Osobně bych takové auto po majiteli z Prahy hodně zvažoval.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 09:14, RE: Ono když
ivan2 napísal:
se přihlédne k našim děravým silnicím, třeba projet pár obcí ve středních čechách je pro mě vždycky docela zážitek, tak ani není divu, že lidi tolik koukají na kilometry. Osobně bych takové auto po majiteli z Prahy hodně zvažoval.
A auto z Ostravy bys koupil? projíždím často celou ČR a nemyslím, že jsou střední Čechy horší než zbytek, podle mě katastrofa všude...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 11:03, slavná spz
včera jsem v Praze zahlídl exSPZ piráta Trpišovského xxx 2222. Byla na novém Mercedesu CL AMG...další příklad neuvěřitelné náhody, exkluzivní auto a exkluzivní spz...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 11:04, RE: Ono když
Tomi napísal:
A auto z Ostravy bys koupil? projíždím často celou ČR a nemyslím, že jsou střední Čechy horší než zbytek, podle mě katastrofa všude...
Ostravu tolik neznám, byl jsem tam jen několikrát stylem přijet na konkrétní místo a zase odjet, ale nevzpomínám si ani na jeden nějak hroznej úsek. Kolem Prahy se motám docela často a až na hlavní tahy od Teplic, Liberce a D1 je to všude naprostá tragédie. Jsem z jižních Čech a tady to taky neni úplně růžový, ale oproti středočeskýmu kraji 100x lepší.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 13:12, STK
Nevím proč se na STK nemůže zapsat do velkého TP při každé kontrole stav tachometru?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 13:36, RE: STK
Fanda napísal:
Nevím proč se na STK nemůže zapsat do velkého TP při každé kontrole stav tachometru?
Protože když se Ti tvůj velký TP přestane časem líbit, tak ho "ztratíš" a rázem jsi třeba první majitel.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 14:57, RE: STK
David V napísal:
Protože když se Ti tvůj velký TP přestane časem líbit, tak ho "ztratíš" a rázem jsi třeba první majitel.
Pokud by techničák nebyl původní, tak bych zpozorněl. Ale pokud by r.v. auta a vydání techničáku sedělo max. o 1 rok, tak by to byla spolu se serviskou dobrá doplňková informace. <br>
Už ted se do zprávy z STK píše stav tacho. Mě tam předminule ale přidali o 100 tkm víc. Celkem mě tím nakrkli, jel jsem tam znova aby to opravili. Protože pokud i z těhle údajů vychází firmy jako Autotracer, tak to pak může vypadat, že auto bylo stočené. <br>
Ono je to jinak těžké. Na garančce se mě chlápek na příjmu zeptal kolik mám najeto a já mu řekl cca 97 že to přesně nevím. A on mi pak do servisky napsal že kontrola proběhla ve 97000km. To taky nevypadá moc důvěryhodně. <br>
Prostě dokud technici na STK a v servisech budou líní zjistit přesné číslo, tak tyhle záznamy napáchají spíš víc škody než užitku.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.05.2011 14:59, RE: STK
Petr S napísal:
Pokud by techničák nebyl původní, tak bych zpozorněl. Ale pokud by r.v. auta a vydání techničáku sedělo max. o 1 rok, tak by to byla spolu se serviskou dobrá doplňková informace. <br>
Už ted se do zprávy z STK píše stav tacho. Mě tam předminule ale přidali o 100 tkm víc. Celkem mě tím nakrkli, jel jsem tam znova aby to opravili. Protože pokud i z těhle údajů vychází firmy jako Autotracer, tak to pak může vypadat, že auto bylo stočené. <br>
Ono je to jinak těžké. Na garančce se mě chlápek na příj...
Oprava, řekl jsem mu že mám najeto 97 tisíc samozřejmě ne 97 km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.05.2011 08:46, RE: slavná spz
Tomi napísal:
včera jsem v Praze zahlídl exSPZ piráta Trpišovského xxx 2222. Byla na novém Mercedesu CL AMG...další příklad neuvěřitelné náhody, exkluzivní auto a exkluzivní spz...
To je pouze psychoefekt, že si lidi všímají hezkých SPZ na hezkých autech. Já jsem se na to v poslední době zaměřil a světe div se ... viděl jsem hezké SPZ i na starých feldách ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.05.2011 08:48, RE: STK
Petr S napísal:
Pokud by techničák nebyl původní, tak bych zpozorněl. Ale pokud by r.v. auta a vydání techničáku sedělo max. o 1 rok, tak by to byla spolu se serviskou dobrá doplňková informace. <br>
Už ted se do zprávy z STK píše stav tacho. Mě tam předminule ale přidali o 100 tkm víc. Celkem mě tím nakrkli, jel jsem tam znova aby to opravili. Protože pokud i z těhle údajů vychází firmy jako Autotracer, tak to pak může vypadat, že auto bylo stočené. <br>
Ono je to jinak těžké. Na garančce se mě chlápek na příj...
jj, přesně tak ... co jsem jim nahlásil, to tam napsali, amatéři ...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 05.05.2011 12:37, RE: STK
Riccardo napísal:
jj, přesně tak ... co jsem jim nahlásil, to tam napsali, amatéři ...
Když jim řeknu že nevím přesně kolik tam je, že cca 97 tisíc, tak bych čekal že zvednou zadek a půjdou to tam opsat. A ne že do servisky napíšou hausnumero. Zvlášť když za garančku vykasírovali tehdy 12 tisíc (iridiové svíčky, olej v převodovce a geometrie).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 30.05.2011 08:47, RE: Souhlas
David V napísal:
Jsem všemi deseti pro, zejména by se mi zamlouvala možnost si podle VINu zkontrolovat najeté kilometry na netu. Nicméně bych to neřešil přes zákaz stáčení tachometru, kde si člověk může nastavit co chce i třeba proto, že se mu 238235 na tacho nelíbí, tak si dá 0 a také může dojít k poruše a někdo si tacho prostě vymění v rámci opravy. Směrodatný údaj by pak byl vyčtený z některé ECU v autě popřípadě ze zpráv o technické kontrole (všech, není jich tolik, aby je majitel nemohl schraňovat)nebo se v...
... a podvod je trestným činem. Podle výše škody (neoprávnběně získané nadhodnocené částky) udělit 3 až 8 let v přísné kategorii a určitě by hodně poklesl nešvar přetáčení tachometrů a změnily by se ceny ojetin a zrychlil koloběh aut.
reagovať


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.