0
späť
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia SLX 1.8 20V

kategórie zaradenia témy: česká vozidla
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 00:13, Good recenze
Zase jedna pěkná recenze - bravo! Člověk se alespoň něco dozví.
S uvedenými závadami až na svody a přístrojovku musím souhlasit - taky proběhly na mé bývalé 1.6 GLX
Překvapila mě spotřeba udávaná pisatelem - každý píše jak bere 10l/100km a ejhle, jde to i za 7,5.
Doufám, že napíše nějaký majitel 1.8 92kW a podělí se o zkušenost se spotřebou.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 00:44, RE: Good recenze
Peet napísal:
Zase jedna pěkná recenze - bravo! Člověk se alespoň něco dozví.
S uvedenými závadami až na svody a přístrojovku musím souhlasit - taky proběhly na mé bývalé 1.6 GLX
Překvapila mě spotřeba udávaná pisatelem - každý píše jak bere 10l/100km a ejhle, jde to i za 7,5.
Doufám, že napíše nějaký majitel 1.8 92kW a podělí se o zkušenost se spotřebou.
Jen souhlas,ještě bych dodal,že tento motor,když jsem s ním jel,netáhne ve škodovce od spodu,což mě mrzelo...v passatu funguje skvěle,asi proto,že je uložen podélně...no a ta spotřeba,je úchvatná,já se pohyboval kolem 12,ale jezdil jsem jen po městě.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 02:21, RE: Good recenze
Kukinek napísal:
Jen souhlas,ještě bych dodal,že tento motor,když jsem s ním jel,netáhne ve škodovce od spodu,což mě mrzelo...v passatu funguje skvěle,asi proto,že je uložen podélně...no a ta spotřeba,je úchvatná,já se pohyboval kolem 12,ale jezdil jsem jen po městě.
Spotřeba je kolem 9,5 . Nevím kam autor došel ke svým 7,4 to asi jezdí pořád z kopce. Nicméně článek je pěkně napsaný
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 07:18, RE: Good recenze
Ráďa napísal:
Spotřeba je kolem 9,5 . Nevím kam autor došel ke svým 7,4 to asi jezdí pořád z kopce. Nicméně článek je pěkně napsaný
Nekde jsem cetl,ze i do Octavek se jednu dobu davaly tyto motory podelne a spotreba se rapidne snizila a tah odspodu byl znatelne lepsi!
Treba ma tuto verzi!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 07:44, RE: Good recenze
Peet napísal:
Zase jedna pěkná recenze - bravo! Člověk se alespoň něco dozví.
S uvedenými závadami až na svody a přístrojovku musím souhlasit - taky proběhly na mé bývalé 1.6 GLX
Překvapila mě spotřeba udávaná pisatelem - každý píše jak bere 10l/100km a ejhle, jde to i za 7,5.
Doufám, že napíše nějaký majitel 1.8 92kW a podělí se o zkušenost se spotřebou.
Souhlasím,dobře napsaná recenze,opět mi potvrdila co už dávno vím, a to je to, že nejsu tak bohatý abych si mohl dovolit koupit Ochcávku.Podle mě je to, když pominu poslední model jeden velký SHIT.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 08:01, RE: Good recenze
Tonny napísal:
Souhlasím,dobře napsaná recenze,opět mi potvrdila co už dávno vím, a to je to, že nejsu tak bohatý abych si mohl dovolit koupit Ochcávku.Podle mě je to, když pominu poslední model jeden velký SHIT.
a ty jsi pěkný kokot.
K té spotřebě. Udivuje mě ta spotřeba. Mám 1,9 Tdi PD a dlouhodobý průměr 6,2 l nafty. S 1,6 100 PS po městě, max 8 km za město spotřeba 8,5 až 9 l. To je reál.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 08:09, RE: Good recenze
martin napísal:
a ty jsi pěkný kokot.
K té spotřebě. Udivuje mě ta spotřeba. Mám 1,9 Tdi PD a dlouhodobý průměr 6,2 l nafty. S 1,6 100 PS po městě, max 8 km za město spotřeba 8,5 až 9 l. To je reál.
Je to můj názor a to že umíš nadávat je ohromující,umíš i myslet ?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 08:28, Okna
Mně se během 3 měsíců pokazil stahovací mechanismus na 3 oknech, řešil jsem to koupí stahovacího mechanismu bez motorku. Cena každého byla 1100 Kč. Praskl vždy ten malý kus plastu, který drží sklo. U novějších Octavií (nad r.v. 2001) už používali kvalitnější plasty. Stalo se mi to cca. ve 150.000 km. Dobrá recenze.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 08:37, RE: Good recenze
Tonny napísal:
Souhlasím,dobře napsaná recenze,opět mi potvrdila co už dávno vím, a to je to, že nejsu tak bohatý abych si mohl dovolit koupit Ochcávku.Podle mě je to, když pominu poslední model jeden velký SHIT.
Když nejsi tak bohatý, abys měl Octávku, tak si kup jiné auto (stejné třídy), najezdi 180000km a pak napiš recenzi. Vsadím se, že budeš mít stejně závad a ne-li víc.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 08:51, závady ?
Jak to tak počítám, tak dal majitel do oprav po sedmi letech a 185000km do oprav pár korun. Asi 2500Kč. Když vymění katalyzátor za 2000kč, je to skoro zadarmo. Desky a kotouče - to je spotřebák.
A prasklý svody zavaří každý, kdo má svářečku - náklady nulové.
ABS stávkuje v zimě, když se do kontaktu u kola dostane voda - stačí prevence (kontaktol).
Myslím, že náklady po tolika km jsou až zanedbatelné a většina motoristů by maliteli mohla jen závidět.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 09:02, RE: Good recenze
Petr napísal:
Když nejsi tak bohatý, abys měl Octávku, tak si kup jiné auto (stejné třídy), najezdi 180000km a pak napiš recenzi. Vsadím se, že budeš mít stejně závad a ne-li víc.
ja uz fakt asi napisu tu dvojrecenzi na moje hondy accord 1988 cca 300 000km a 1989 255000km ......
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 09:04, RE: Good recenze
Zigi napísal:
Nekde jsem cetl,ze i do Octavek se jednu dobu davaly tyto motory podelne a spotreba se rapidne snizila a tah odspodu byl znatelne lepsi!
Treba ma tuto verzi!
To sa mi nechce verit, ze sa do tychto skodoviek montovali motory 1.8 pozdlzne. Vsetky skodovice Oktavie maju priecne ulozene motory, akurat v novsich modeloch bolo ine lepsie sanie...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 09:48, RE: Good recenze
bubu napísal:
To sa mi nechce verit, ze sa do tychto skodoviek montovali motory 1.8 pozdlzne. Vsetky skodovice Oktavie maju priecne ulozene motory, akurat v novsich modeloch bolo ine lepsie sanie...
No to je pěknej nesmysl, jak asi podélně. žádná novodobá Oktávka nemá motor podélně. Tem člověk co to píše, ten motor pod kapotou asi nikdy neviděl)))), ale pěknej vtip
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 09:55, RE: Good recenze
Zigi napísal:
Nekde jsem cetl,ze i do Octavek se jednu dobu davaly tyto motory podelne a spotreba se rapidne snizila a tah odspodu byl znatelne lepsi!
Treba ma tuto verzi!
zigi,to jsi se asi splet,já to taky četl,ale bylo to šikmo úhlopříčně kvůli menšimu odporu vzduchu.zdar
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 11:48, RE: Good recenze
martin napísal:
a ty jsi pěkný kokot.
K té spotřebě. Udivuje mě ta spotřeba. Mám 1,9 Tdi PD a dlouhodobý průměr 6,2 l nafty. S 1,6 100 PS po městě, max 8 km za město spotřeba 8,5 až 9 l. To je reál.
Dobrá recenze. Myslím si, že náklady na údržbu jsou přiměřené, ne-li docela malé. Ale ta spotřeba se mi opravdu, ale opravdu nezdá! Se svým TDi jezdím normálně bez hlídání každé deci nafty za 5,5 na okrskách, ve městě kolem 6,5. Když na to ale šlápnu (to se občas neudržím 96kW), dostávám se na 20 km na spotřebu přes 9 litrů! Autor asi neví, co znamená "šlápnout tomu za krk". I když Oktávka na to není vůbec, ale vůbec stavěná.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 13:58, RE: Good recenze
wendys napísal:
zigi,to jsi se asi splet,já to taky četl,ale bylo to šikmo úhlopříčně kvůli menšimu odporu vzduchu.zdar
Uz vim s cim jsem to popletl!
Do passatu se davalo jine sani!
To se ke konci vyroby u Octavek davalo i sem (myslim ze puvodni bylo z kovu a to pozdejsi z plastu) a to pak slapalo slusne odspodu a jezdilo se kolem 8l!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 15:01,
Mám motor 1.8 20V v Toledu II., 2001. Jezdím za 7,5. Je tam ale plastový sání s proměnnou délkou. V tom je ten problém
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 15:40, RE: Good recenze
Petr napísal:
Když nejsi tak bohatý, abys měl Octávku, tak si kup jiné auto (stejné třídy), najezdi 180000km a pak napiš recenzi. Vsadím se, že budeš mít stejně závad a ne-li víc.
to je komedie, já ti napíšu jak na svojem japonečkovi natočím 200 000 km (za chvilku to bude), zatím nevim o problémech, kromě spotřebního materiálu tak si pánové octávkáři neustále namachrovaní jaké nemají dělo držte klobouky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 15:51,
A já jsem viděl motor v octávce uložený příčně.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 13.11.2006 16:38, RE: Good recenze
Zigi napísal:
Nekde jsem cetl,ze i do Octavek se jednu dobu davaly tyto motory podelne a spotreba se rapidne snizila a tah odspodu byl znatelne lepsi!
Treba ma tuto verzi!
By me zajimalo, jakej vliv na tah motoru ma pricny nebo podelny ulozeni...
Jestli to nebude tim, ze "vychodoevropska" verze tohoto motoru nemela promennou delku sani a proto netahla od spodu.
reagovať
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.