0
späť
 

diskuze k tématu: Řidičák budou mít mladí jen na zkoušku

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 00:54, mám taky návrh
Já mám jeden návrh, zrušit celý ten paskvil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 06:41, Hlavně ti mladí !!!
Řidičák hotovej za 14 dní, pokud má známého, tak tam ani nechodí, pak si půjčí auto od tatínka a rostřelí ho v první zatáčce s plným autem lidí, když jedou na diskotéku. Když vidím, co z těch autoškol pouštějí, to je katastrofa. Půlka lidí by měla jezdit na trenažérech a pak teprve v provozu. Neumí točit ani volantem a hned jezdí po městě. Včera mě málem přejela holka v autošk., když jsem šel po chodníku. Vyjížděla z vedl. a než srovnala volant, tak byla už mimo cestu. Měl ¨jsem sto chutí toho ČURÁKA co seděl vedle ní vytáhnout a rozbit mu držku, protože ta holka samozř. za to nemůže i když by měla říct, že se na necítí a jezdit někde na park. kolem kuželů jako to bývalo dřív.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 08:32, RE: Hlavně ti mladí !!!
anonym napísal:
Řidičák hotovej za 14 dní, pokud má známého, tak tam ani nechodí, pak si půjčí auto od tatínka a rostřelí ho v první zatáčce s plným autem lidí, když jedou na diskotéku. Když vidím, co z těch autoškol pouštějí, to je katastrofa. Půlka lidí by měla jezdit na trenažérech a pak teprve v provozu. Neumí točit ani volantem a hned jezdí po městě. Včera mě málem přejela holka v autošk., když jsem šel po chodníku. Vyjížděla z vedl. a než srovnala volant, tak byla už mimo cestu. Měl ¨jsem sto chutí toho Č...
Celkem souhlasím a taky si myslím, že kurzy by měly být individuálnější, někdo má cit a za těch pár hodin se to naučí, někdo je poleno a potřebuje víc a jsem přesvědčený, že jsou i lidi, kteří by řidičák dostat prostě neměli. Kdysi kamarád chodil s holkou, která papíry dostala nějakou náhodou a bylo potom potřeba ještě hodně trénovat. Jezdili ve 2 v noci, kdy je provoz nejmenší. Takoví lidé podle mě papíry dostat nesmí. Pokud by to ostatní mělo ochránit před mladými rybízky, kteří se za volantem cítí nesmrtelní, bude to jen dobře.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 09:27, Je to tak
Za stav mladých čerstvých řidičů můžou hlavně autoškoly.
Každý se snaží být levnější než konkurence a podle toho to vypadá.
Z předepsaných hodin se odjezdí běžně půlka (nebo ješě míň), hlavně když zákazník zaplatí a pak se ho co nejrychleji zbavit. (Ostatně to pociťuju i v jiných firmách)
Dokonce byla u nás i autoškola, kde za úplatu sám učitel dával žákům při testech správné odpovědi.... majitele na rok zavřeli....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 10:36, RE: mám taky návrh
anonym napísal:
Já mám jeden návrh, zrušit celý ten paskvil.
Myslím že dopravní nehody by měla šetřit policije a né pojišťováci.. už vydim jak mě někdo nedá přednost rozstřelí mi auto a pak se se svim známim na pojišťovně domluvěj že to byla moje chyba.. myslim že by každou nehodu nad pade měla šetřit policije.. jde o prachy jako by v krámě někdo ukrad věci za 30.000,- Kč vy jste ho chytli a policije by vám řekla řešte to snim dohodou..
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 11:06, RE: Hlavně ti mladí !!!
David V napísal:
Celkem souhlasím a taky si myslím, že kurzy by měly být individuálnější, někdo má cit a za těch pár hodin se to naučí, někdo je poleno a potřebuje víc a jsem přesvědčený, že jsou i lidi, kteří by řidičák dostat prostě neměli. Kdysi kamarád chodil s holkou, která papíry dostala nějakou náhodou a bylo potom potřeba ještě hodně trénovat. Jezdili ve 2 v noci, kdy je provoz nejmenší. Takoví lidé podle mě papíry dostat nesmí. Pokud by to ostatní mělo ochránit před mladými rybízky, kteří se za volantem...
Tak já mám třeba řidičák něco přes rok, osobně mně řízení nedělá problémy, ale můžu říct že většinu lidí co dělali autoškolu se mnou bych hned po dokončení za volant nepustil.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 12:29, špatný bodový systém v ČR
Rok a půl po uvedení siln. zákona se stále diskutuje, co všechno na něm potřebuje změnu a zatím z něj zmizela jen nehoráznost se zraněným cyklistou, který za pád a zlomenou ruku dostane pokutu asi 350,000,-Kč nebo tak nějak.
Pořád ale jsou si rovny překročení padesátky na přechodu u školy o 19km/h a překročení o 2km/h na městské rychlostní komunikaci s omezením na 80. Za obojí je 2000Kč.
Jezdím skoro 20 let do Německa, kde každý rok vychází Sazebník pokut jako příloha čas. AMuS a pláčou přitom, jak se pořád zvyšují pokuty.
Dle jejich Sazebníku pro 2007 je v obci za překročení do 10km/h pokuta 15 Euro (400Kč), o 11-15 km/h 25 Euro (700Kč), o 16-20 km/h 35 Euro (900Kč), o 21-25 km/h 50 Euro a 1 bod, o 26-30 km/h 60 Euro a 3 body, o 31-40 km/h 100 Euro a 3 body a 1 měsíc zákaz, o 41-50 km/h 125 Euro a 4 body a 1 měsíc zákaz, o 51-60 km/h 175 Euro a 4 body a 2 měsíce zákaz, o více než 60km/h 300-425 Euro a 3 měsíce zákaz. Každý ví, kolik riskuje.
Takovýto dle mého pohledu jasný a spravedlivě odstupňovaný sazebník je asi dle poslanců a ministerstva škoda převzít. Co by pak dělaly komise odborníků? Ani poslanci by se nemohli blýsknout zlepšovacím návrhem. Ať si tedy bádají a rokují, ale ať se to podobá tomu ze země, která si jako jediná na světě díky svému zákonodárství může dovolit neomezenou rychlost na volnějších a širších úsecích dálnic, nebo při dopravní kontrole a 0,28 promile na řidiče jako na nevinného.
Naštěstí drtivá většina našich policistů jsou rozumní myslící lidé a také řidiči a dávají pokuty podobné nižším německým.
U alkoholu je u nás podpora nulové tolerance. Proč by ale měl hrozit stejný roční zákaz řízení za jedno pivo k večeři v restauraci jako usednutí za volant náklaďáku po vypití litru slivovice? U sousedů zákaz začíná na 0,5 promile a jednom měsíci, protože i to je citelný trest pro člověka jezdícího denně 60km do práce. Dá se ještě přežít a zapamatuje si ho. Rok by zničil kariéru a hnal k sebevraždě.
Drakoničnost našich postihů k lepšímu dodržování zákonů řidiče nevychovává a ke zlepšení nevede. Připomíná mi to středověké tržiště plné jednorukých zlodějů, okrádající své spoluobčany při sledování popravy jiného zloděje.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 14:02, RE: Hlavně ti mladí !!!
anonym napísal:
Tak já mám třeba řidičák něco přes rok, osobně mně řízení nedělá problémy, ale můžu říct že většinu lidí co dělali autoškolu se mnou bych hned po dokončení za volant nepustil.
jojo...přesně tak...řidičák za úplatek, je věc naprosto běžná....taky to,že já jsem šel na závěrečky po 8 hodinách z 28,ale i jsou i tací, co šli po 1. hodině , dali to a dostali papíry ....
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 06.12.2007 18:03, RE: špatný bodový systém v ČR
apo napísal:
Rok a půl po uvedení siln. zákona se stále diskutuje, co všechno na něm potřebuje změnu a zatím z něj zmizela jen nehoráznost se zraněným cyklistou, který za pád a zlomenou ruku dostane pokutu asi 350,000,-Kč nebo tak nějak.
Pořád ale jsou si rovny překročení padesátky na přechodu u školy o 19km/h a překročení o 2km/h na městské rychlostní komunikaci s omezením na 80. Za obojí je 2000Kč.
Jezdím skoro 20 let do Německa, kde každý rok vychází Sazebník pokut jako příloha čas. AMuS a pláčou přitom,...
Tak Mě napadlo co kdyby se pokuty dávaly minimálně ale kdyby vás policie chytla při rychlé jízdě dala by hlášení na pojištovnu a ta by navýšila povinné ručení toho vozidla o určitou částku. Ta by byla na auto vázaná a při prodeji vozu by musel být výpis z pojištovny o výši pojistky. Auto za 5000 s pojistkou 10 000 ročně? nebo jeep za 200000 s pojistkou 3000 ročně? samozřejmě i zde je prostor pro korupci ale zasahuje tento systém do nejcitlivějšího místa řidičů prasáků at v audi nebo trabantu a to do peněženky.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 12:03, Mladí...
A mladí majú chodit pešo. Načo im to, také auto?
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 07.12.2007 14:53, RE: Mladí...
anonym napísal:
A mladí majú chodit pešo. Načo im to, také auto?
Ty si chodievaj pešo, pre mňa je auto tak trocha zmyslom života a čo na tom že nemám štyridsať?!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 10.12.2007 09:08, RE: špatný bodový systém v ČR
anonym napísal:
Tak Mě napadlo co kdyby se pokuty dávaly minimálně ale kdyby vás policie chytla při rychlé jízdě dala by hlášení na pojištovnu a ta by navýšila povinné ručení toho vozidla o určitou částku. Ta by byla na auto vázaná a při prodeji vozu by musel být výpis z pojištovny o výši pojistky. Auto za 5000 s pojistkou 10 000 ročně? nebo jeep za 200000 s pojistkou 3000 ročně? samozřejmě i zde je prostor pro korupci ale zasahuje tento systém do nejcitlivějšího místa řidičů prasáků at v audi nebo trabantu a to do peněženky.
Tolerance 0,2 promile - OK
Snížít trest za rychlost - do 10 v obci a 20 mimo za 500.- a bez bodu....
Zvýšit rychlost na dálnici na 160km/h
Zárověn minimalni rychlost na dálnici zvýšit na 90km/h
Omezit chodce a kolisty na okreskach
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.