0
späť
 

diskuze k tématu: Nafta zdražuje. Kdo jezdí na stlačený plyn ušetří

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.05.2008 05:59, CNG
Je to tak , jezdím na CNG 1a1/2 roku a pohoda. Jen se obávám blízké STK - kdo udělá revizi. Zatím jsem teda po tom nepátral, ale předtím to byl docela problém.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.05.2008 10:29, RE: CNG
anonym napísal:
Je to tak , jezdím na CNG 1a1/2 roku a pohoda. Jen se obávám blízké STK - kdo udělá revizi. Zatím jsem teda po tom nepátral, ale předtím to byl docela problém.
Ja tak nejak porad nevidim pro bezneho motoristu vyhodu CNG proti LPG. Prestavba na 4 valec vyjde primovstrik na 35 tis. Stanice vsude, cena okolo 16 kc, servis na to existuje všude. Revize, STK, Emise taky. Vím, že LPG je závislé na ropě a CNG není, ale pro mě jako motoristu je zatím LPG ve všem výhodnější. Kdyby třeba stát dotoval 50% pořizovací ceny přestavby CNG asi by tu bylo více aut. No a potom Octavia 1.6 v CNG mě přijde slabá. Chtělo by to přestavět více motorizací, včetně třeba 1.8 TSI
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.05.2008 14:56, RE: CNG
anonym napísal:
Ja tak nejak porad nevidim pro bezneho motoristu vyhodu CNG proti LPG. Prestavba na 4 valec vyjde primovstrik na 35 tis. Stanice vsude, cena okolo 16 kc, servis na to existuje všude. Revize, STK, Emise taky. Vím, že LPG je závislé na ropě a CNG není, ale pro mě jako motoristu je zatím LPG ve všem výhodnější. Kdyby třeba stát dotoval 50% pořizovací ceny přestavby CNG asi by tu bylo více aut. No a potom Octavia 1.6 v CNG mě přijde slabá. Chtělo by to přestavět více motorizací, včetně třeba 1.8 TSI
Na LPG jsem jezdil 9 let předtím. Jaké má CNG výhody oproti LPG? Teď je to origoš montáž, o nepatrně nižší náklady na km... a víc už mě teď nanapadá. Prostě se naskytla šance koupit CNGéčko, tak jsem do toho šel.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 28.05.2008 21:18, RE: CNG
anonym napísal:
Na LPG jsem jezdil 9 let předtím. Jaké má CNG výhody oproti LPG? Teď je to origoš montáž, o nepatrně nižší náklady na km... a víc už mě teď nanapadá. Prostě se naskytla šance koupit CNGéčko, tak jsem do toho šel.
CNG je oproti LPG nesmysl, zadne cerpacky, mnohem vetsi zabrany prostor, vyrazne drazsi prestavba, naklady srovnatelne s provozem na LPG, dojezd mensi, na dovolenou se s tim neda jet. To ze neskrtli dan i u LPG je svinarna, nebo se tomu rika lobing RWE? Prost kravina vhodna tak leda pro jizdu po meste ve kterem uz je nahodou cepacka, takze idealni treba pro autobusy MHD-jinak k nicemu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.05.2008 06:11, RE: CNG
anonym napísal:
CNG je oproti LPG nesmysl, zadne cerpacky, mnohem vetsi zabrany prostor, vyrazne drazsi prestavba, naklady srovnatelne s provozem na LPG, dojezd mensi, na dovolenou se s tim neda jet. To ze neskrtli dan i u LPG je svinarna, nebo se tomu rika lobing RWE? Prost kravina vhodna tak leda pro jizdu po meste ve kterem uz je nahodou cepacka, takze idealni treba pro autobusy MHD-jinak k nicemu.
A to ti řekl kdo, takovéhle blbosti.
Zabraný prostor? Bomby mám pod podlahou, dojezd na ně 500-550km. Jo a na dovolenou s tím klidně pojedu, mám ještě benzín takže celkový dojezd přes 1000km.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.05.2008 08:42, RE: CNG
anonym napísal:
A to ti řekl kdo, takovéhle blbosti.
Zabraný prostor? Bomby mám pod podlahou, dojezd na ně 500-550km. Jo a na dovolenou s tím klidně pojedu, mám ještě benzín takže celkový dojezd přes 1000km.
to je priblizne vzdalenost mezi pumpama CNG v Evrope, takze jo kouupil jsi dobre
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.05.2008 09:22, RE: CNG
anonym napísal:
to je priblizne vzdalenost mezi pumpama CNG v Evrope, takze jo kouupil jsi dobre
dobrý !
Nestěžuju si, jen doufám že to vydrží...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.05.2008 11:57, RE: CNG
anonym napísal:
A to ti řekl kdo, takovéhle blbosti.
Zabraný prostor? Bomby mám pod podlahou, dojezd na ně 500-550km. Jo a na dovolenou s tím klidně pojedu, mám ještě benzín takže celkový dojezd přes 1000km.
Pod podlahou ano, ale pokud máte originál přestavbu z výroby. Já měl na mysli spíše přestavbu na ojetinu, tam se s tím tak kouzlit nedá :(
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 29.05.2008 19:14, mercedes
trošku mně mrzí výběr modelů a značek, od výrobce na CNG. Mercedes jen jeden model, navíc dvoulitrový motor u éčka podle mně velmi slabé už sám o sobě, ne tak na plyn. Volvo přestalo úplně s výrobou nových aut na CNG. O zbytku se nechci bavit (vw,ford c-max) to nejsou auta...
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.