Warning: strpos(): Empty needle in /home/ebm/www/tipcars6/moduly/interlink/interlink.php on line 78
Diskuze - MPV - do 180 tis Kč
0
späť
 

diskuze k tématu: MPV - do 180 tis Kč

kategórie zaradenia témy: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady
tomas1.zelenka@seznam.cz
počet príspevkov1
dátum registrácie24.07.2024
Streda 24.07.2024 21:28, MPV - do 180 tis Kč
Zdravím,

prosím o radu, protože jsem již zoufalý.
Momentálně mám Škodu Roomster, teď je nám ale malý. Plánuji jej vyměnit za něco trošku většího - rodinné MPV, kde se vejdou 2 dospělí (velmi sporadicky až 4) + teréní kočár + novorozeně. Také auto k rodinnému domu.

Požaduji:
-benzín, najezdím cca 6000 km ročně, auto mám na ježdění kolem baráku, občas nějaký výlet, vyjímečně nějaké chorvatsko. Nejezdím každý den. Nejsem závodník, 130 km/h mi stačí.
-mladší než cca 10 let, nájezd do 120 tis km.
-odolnost vůči korozi.
-délka do 450 cm (jsem limitován délkou garáže).
-spolehlivost a rozumné servisní náklady - kéž by srovnatelné s Roomsterem
-cena do 180 tis (+ 20 tis rezerva na servis).


Zde jsou mé výběry (na inzeráty koukám na s-auto):
-Ford C-max - 2 generace - po faceliftu je mi sympatičtější. Bohužel v servisu mě od něj odrazovali, už nevím proč. Něco s olejem? Prý nejsou spolehlivé. Nevím. Palubovka je hnusná, moc čudlů, jinak se mi auto líbí. Jakou zvolit motorizaci?

-Citroën C4 Picasso - 2 generace - moc hezké, celkem drahé, jen pár kousků za dobrou cenu, ale vyšší nájezd. Benzinové šestnástistovky s turbem (THP) i bez (VTi) prý nebrat - takže nic v dané cenovce. Prý to není nic pro krátké trasy, které jezdím já

Renault Scénic - 3. nebo 4. generace - celkem hezké a levné, akorát dlouhé, hezká palubovka, horší jízda než ford s max, nebrat ale 1.2 TCE (ale to jsou všechny v mé cenové kategorii) - pomalu se zahřívá motor, není dobrý na krátké trasy Prý taky nespolehlivá elektronika, do auta zatéká, problém s brzdou v kopci. Můj dojem - extrémně nespolehlivý.

Koukal jsem ještě na Volkswagen Touran - jen 1. generace 2010-2015 která je kratší. Jednoduché auto, celkem hezký (jednoduchý) interiér. O neduzích jsem se moc nedočetl.

Co byste mi doporučili? Jsem nakloněn i dalším tipům.

Moc děkuji za jakékoli rady a komentáře popř. doporučení motorizace, jsem auto-amatér

Děkuji,
Tomáš.
reagovať
KoobaS
počet príspevkov1029
dátum registrácie23.04.2014
Pondelok 29.07.2024 14:32, RE: MPV - do 180 tis Kč
citácia:
reakce na: tomas1.zelenka@seznam.cz, 24.07.2024 21:28 (Zdravím,prosím o radu, protože ...)


Předně, vyrpdnout se na limit nájezdu 120tkm. Samotná hodnota, kolik má auto najeto je nicneříkající informace, která nahrává podvodníkům, kteří stáčí auta.

Scenic je podle mě dobrá volba. Konrétně 3. generace s motorem 1,6i. Nebude to žádný závodník, ale je to lety prověřený a fungující motor. 1,2 tCe nebrat - ten se opravdu nepovedl. Osobně bych se asi vyhnul i 2,0 atmo benzínu, který je původem od nissanu a nedosahuje spolehlivosti 1,6 od renaultu. Renaulty jsou obvykle vybaveny mnohem lépe než např. VW. Žádné kriticky nespolehlivé místo auto nemá, o tom, že by do nich zatékalo slyším poprvé. Antikorozní úprava je vzorná.

Ford Cmax je asi o chlup menší, pro Vaše použití bych se vyhnul ecoboostům, ale atmosférická 1,6 může sloužit dobře. Cmax s atmosférickou 1,6 je ale celkem nedostatkový zboží a je to poznat na cenách.

Myslím, že dobře by mohl posloužit i Fiat 500L, případně větší 500L Living. Motory 1,4 i 1,4 turbo fungují dobře.
reagovať




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.