0
späť
 

diskuze k tématu: Co říkáte na kvalitu Fiatů?

kategórie zaradenia témy:
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Sobota 23.09.2006 23:58, 98 Punto 1,2
Jezdim s 98 Puntou 1,2, za 3 rokz cca 60 tisic km.
Menil jsem vyfuk, brzdy+nova geometrie.
Punta jede svizne max s 2 cestujicimi, pak je liny. Spotreba kolem 5,3, a dlalnici pri 140 kmh cca 7,3 litru. Vzadu ma dost mista pro 2 dospele.
Nevyhody-lacine vypadajici plasty, malo uloznych prostor, chybi posilovac rizeni, slaby ventilator.
Je celkove soumeritelny s 98 Felicii 1,3.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 29.09.2006 13:59, Punto 2002
Mám Punto 2002 5dv. 16 V 80 PS a kromě toho, že občas musím klepnout do světla, aby se rozsvítilo:)), neměl jsem jiný problém. Jasně, i tahle závada naštve, ale za 70000 km mě to auto nikdy nenechalo ve štychu, vždy jsem nastartoval a vždy dojel. Akorát mě mrzí, že Punto Grande už tenhle motor (1.2 16V) nemá, s dynamikou jsem byl spokojen, kam se hrabe Fabia 1.4!! Nejsem žádnej fiatofil, moje další auto bude jiné značky (potřebuji větší a Stilo Multiwagon se mi nelíbí). Ale obecně si myslím, že se malá auta kvalitativně srovnala. Když se podívám na pokles procenta poruch u francouzských a italských aut, tak je tam za posledních 5 let docela výrazný skok k lepšímu.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 04.10.2006 16:24, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
Čo si? KOKOT stará mama ! ! !
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 08.10.2006 19:03, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
Vzpamatuj se!!!Tvůj příspěvek je naprosto zcestný, jde vidět, že o autech víš houby.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 10.10.2006 08:16, RE: Kvalita vozu Fiat
Pampalini napísal:
SHIT si Ty, protoze ja mam VW Passata B5, jestli víš co to je a vetsiho smejda jsem nemel. A to tvoje TDI je traktor, od ktereho nemci odchazeji, protoze je v koncich /viz VW Crafter/. Mam i fiata Ducato /120 000 km za dva roky/ a nemam s nim zadne potize. Dle znamych , kteri maji Stilo a Punto, tak kvalita je na urovni nemeckych vozu.
souhlasim! neni nad fiat UNO :D mam rocnik 92 a je bez koroze a to ma 200000km a zadne poruchy zatim sem nemel . Je to bezva jednoduche a nenakladne auto proste fiat 4ever :D
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.10.2006 12:02, RE: Kvalita vozu Fiat
Martin napísal:
Dočasná finanční ztráta je něco jiného než bankrot, který Fiatu hrozil a to z důvodu dlouhodobě nízkého prodeje vozů. Proč byl prodej dlouhodobě nízký, když jsou tak spolehlivý a kvalitní? K finanční ztrátě může dojít např. z důvodu velmi vysokých investic (třeba do vývoje) - případ VW. Nakonec i tržní podíl Fiatu v Itálii cca 30 % mluví za mnohé. Italští patrioti + příznivá cenová politika + výborná kvalita? a podíl jen 30%. Kdyby se Škoda chovala cenově přijatelněji, tak má v ČR přes 60% a to ...
Milý Martine, a kolik že je u nás automobilek? Tuším v osobních vozech už jen Škoda. A ted si spočti ostatni státy, Itálii nevyjínaje. To se asi pak těžko dělá podíl trhu 60% jako u škody. Mimo jiné i Škodovce to v posledních letech rapidně klesá!!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.10.2006 18:25, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
Jo jo, kupte si VW a TDi a budte si isty, ze Vam ho do mesiaca niekto ukradne.... Fiaty, hlavne nove su super vozy, 2 roky vlastnik Stila, absolutne bez problemov! www.stilo.org - Fiatacke forum, je tam vsetko co sa tyka Fiatov, staci pozriet
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 12.10.2006 23:36, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
TY trosko! je vidět, že nemáš ani na toho fiata a tak se ho snažíš ještě pošpinit.NULO!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 13.10.2006 17:08,
fiaty jsou super auta,sam mam nove Stilo a je to super auto
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 15.10.2006 13:19, RE: Kvalita vozu Fiat
Bony napísal:
souhlasim! neni nad fiat UNO :D mam rocnik 92 a je bez koroze a to ma 200000km a zadne poruchy zatim sem nemel . Je to bezva jednoduche a nenakladne auto proste fiat 4ever :D
Naprosto souhlasim. Sposta lidi nadava na stary Fiaty a jenom kvuli tomu, ze to nekde zaslechli. Pribuzny ma Fiat Tipo 1.4 a je nadmiru spokojen. S vozem zachazi prisernym zpusobem. Auto drzi a pilne splnuje svuj ucel.
Na Una lide casto pjeji chvalu.
Ja vlastnim Fiat Stilo 1.6 a nestezuji si, vse je v naprostem poradku. Auto je uzasne.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Pondelok 16.10.2006 21:48, RE: Kvalita vozu Fiat
Mííra napísal:
Souhlasím s Vámi,že pověst fiatů není nejlepší,ale jako automechanik s dlouhodobou praxí s italskými vozy(i jinýmy)Vám můžu s klidným srdcem říct,že Fiaty od roku výroby 1995 nejsou poruchovější,než vozy jiných značek a podobného stáří.Tak proklínaná koroze karoserie je už dávno minulostí a jiné závady jsou prostě spojené s provozem a opotřebení součástek nebo špatnou údržbou.Dávejte si pozor na pravidelné výměny olejů.rozvodových kladek a řemenů(dodržovat intervaly),netěsnost motoru a převod.a ...
Je to pravda. Mám Fiat Punto a bez problému
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 18.10.2006 19:45, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
Ty kreťo nevieš očom rozprávaš
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Štvrtok 19.10.2006 08:24, RE: Kvalita vozu Fiat
anonym napísal:
Ty a víš vůbec,co je to B5?-to není druh vitamínu.!!!!Já si myslím,že u 60KW verze spotřeba 3.9 l není vůbec špatná spotřeba a ještě když uvážíme,že ty motory najedou klidně i 700000 km.kocour
A víš o tom že VW nedělalo verzi ve výkonu 60KW ale 66 :D
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 20.10.2006 12:59, RE: Kvalita vozu Fiat
anonym napísal:
Ty a víš vůbec,co je to B5?-to není druh vitamínu.!!!!Já si myslím,že u 60KW verze spotřeba 3.9 l není vůbec špatná spotřeba a ještě když uvážíme,že ty motory najedou klidně i 700000 km.kocour
Jo po tolika kilometrech už za sebou tahají jen kola, sedadla a vše ostatní už je v pánu. Jen tak mimochodem, dovedeš si představit, jak vydají ostaní díly po 700.000 km? Ty takové auto máš anebo jsi ho alespoň viděl, myslím na vlastní oči, nééé že se o tom mluví!!!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Piatok 20.10.2006 18:33, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
Fiat je SHIT!!!!! Niet nad VW a hlavne s TDi a šestikvaltem,,,To je teprv kára a ne Fiat, Talianska rachotina. VW group, to su auta hoši len to kupujte a ešte raz hlavne s TDi !!!!
Ty debile!
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 22.10.2006 13:11, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
taky Pasatik ťa vyrobí kedykoľvek, a aspon sa nerozpadne ako tvoj Fiatik Coupe...20 v turbo OOOO Keby tam to turbo aspoň fungovalo a ne furt sa sralo. V TDi turbo vydrží 300 000 km bez poruchy a ne Fiat. Co je to Fiat ako to zneje....Fiat=nepodarok a to nikdy nezmases, tak ako to ze TDi je super
Takovýho vola, jak seš ty sem ještě neviděl a neslyšel... Jak už tady nějakej kolega psal, že to není o značce ale o majiteli a jeho chování k autu. Tak to teda nevím, jak si na ty svý úsudky přišel, možná tam u vás na Slovensku, když tam s chudákama FIATama jezdí ti vaši bačové po salaších, tak se ani nedivím, že tak málo vydrží...
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Nedela 22.10.2006 20:10, RE: Kvalita vozu Fiat
FAso napísal:
taky Pasatik ťa vyrobí kedykoľvek, a aspon sa nerozpadne ako tvoj Fiatik Coupe...20 v turbo OOOO Keby tam to turbo aspoň fungovalo a ne furt sa sralo. V TDi turbo vydrží 300 000 km bez poruchy a ne Fiat. Co je to Fiat ako to zneje....Fiat=nepodarok a to nikdy nezmases, tak ako to ze TDi je super
Mam fiat croma 2,5 tdi a neda sa zrovnať s tými dnešními díslami a hl. tdi no proste strašne tie tdi od wolksvagenu fiaty niesu zle proste maju svoje muchy ale sú podstatne lacnejšie na udržbu
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 11:53, RE: Kvalita vozu Fiat
Ľubo napísal:
Mam fiat croma 2,5 tdi a neda sa zrovnať s tými dnešními díslami a hl. tdi no proste strašne tie tdi od wolksvagenu fiaty niesu zle proste maju svoje muchy ale sú podstatne lacnejšie na udržbu
Tak to co tady ctu mi pride jak na nejakem TeenChatu. Same urazky. Panove jde o nazory a ne o to, si neco takhle dokazovat.Jezdit sem zacal na Fiatu 128 /1,3/. Jiz veteran. Az na rezavejici podvozek vepredu, jsem s nim nemel problem. Motor sel jak hodinky. Auto vypadalo nadherne. To lidem, kteri auta znaji nemusim ani popisovat. Ted mam male Seico r.v.02. Predsudky dejme stranou. Koupil jsem ho nove. Dosud zadny problem. Pozinkovane plechy a motor/1,1/, ktery je mozna pro nekoho maly, ma ve skutecnosti tolik sily, ze s lehkou karoserii dela s toho maleho nic raketu. V Praze ridici koukaj pouze na jeho zadek. Ve meste jsem proste jeden s nejrychlejsich. A to mi muzete opravdu verit. A servis? Ten skoro neznam. Kdyby jsem jezdil jak se patri, /standardne/ netocil moc motor, tak i ta spotreba klesne o moc. Ja moc levne nejezdim, zhltne mi to i 7/100, no ja mam z toho stejne radost. A design tady radej nebudu vubec probirat. Italove patri mezi spicky. Kde jaka automobilova znacka si nechala design udelat prave v italii. Takze kdyz clovek o sve auto pecuje, pouziva kvalitni olej a palivo, muze se i Fiat srovnavat s jakoukoliv evropskou znackou. Co se tice spolehlivosti je v dnesni dobe na 1. Proto jsem se rozhod, ze pristi auto bude GrandePunto. Treba i s jejich vybornym dieslem, ktery montuji i do nemeckych vozu. Tak vsem co maji Fiat i tem ktery si ho planuji poridit, preju hooodne najetych kilometru bez poruchy.
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Utorok 24.10.2006 16:42, kvalita Fiatů
Italové dělají auta trochu jinak, měl jsem několi Fiatů/Lancií a vždy jsem byl vzhledem k ceně velmi spokojený. S každým autem co jsem měl jsem najezdil několik desítek tisíc km, takže jsem se setkal i s jinými náklady než olej+filtry a nafta. První italské auto jsem si pořídil v roce 92, byla to Lnncia Prisma TD z roku 88. Dá se říct, že mechanicky a motoricky to bylo auto shodné s Fiatem Ritmo/Regata. Turbodiesel 1929ccm nabízel 59kW což v té době bylo na velmi dobré úrovni a klimatizace taky nebyla běžná u auta velikosti Favorita. Vzhledem k častějším jízdám do itálie najezdila za rok téměř 80.000km a žádná "porucha" Další auto bylo nástupce Prismy, čili Dedra (mechanicky a motoricky Fiat Tipo/Tempra). Opět 1.9TD, ale už 66kW, která za půl roku najezdila asi 30.000km bez poruchy (vybitá baterie není porucha auta). Mezi tím se ceny Fiatu Croma dostaly na přijatelnou úroveň, takže jsem si pořídil nejmodernější motor té doby - turbodiesel s přímým vstřikováním z roku 87. Při koupi v roce 94/95 mělo najeto přes 300tkm a trochu nepříjemný zvuk, ale spotřeba 4-5L při rozumné rychlosti byl dobrý důvod, abych si ho nechal. Při běžné údržbě, čili pouze výměna náplní a sem tam nějaká žárovka, 1x doplnění klimatizace. potkalo mě pár závad - vadné tepelné čidlo u klimy, zadřené ložisko volantu a praský řemen k náhonu alternátoru a následné vybití baterie. Nové ložisko stálo pár stovek i s prací, řemen tak podobně. Těsně před 450tkm motor umřel úplně domrtva, tak jsem ji rozprodal na ND a za ty peníze v Itálii koupil Cromu 2.5TD/85kW z roku 90, která sloužila asi 100.000km za rok a půl. Pak jsem z nafty přesedlal na LPG, protože jsem chtěl accorda mrkačku a přes japonce, francouze a američany se vrátil k japoncům. V součásné době jsem se dostal k Toyotě Previa 98 LPG a velmi spokojen, protože nikdo jiný nevyrábí něco srovnatelně velkého s tak výbornými jízdními vlastnostmi (motor uprostřed a pohon zadních kol).
reagovať
neprihlásený užívateľ
počet príspevkov-
dátum registrácie-
Streda 25.10.2006 10:39, Jedině BMW
FIAT je pro ženy. Pokud chcete auto tak si kupte BMW řady 1. Panda snad není auto...
reagovať
  1 ... 12 13 14 ... 20


aktualizovať
túto tému sledujete

prestať sledovať túto tému




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, všetky práva vyhradené.